שתף קטע נבחר

"שרון חושש מנתניהו ולא מכנס את פורום שרינו"

"אנשי השטח רוצים לדעת לאיזה כיוון פנינו", מוחים בליכוד. ובינתיים, אנשי נתניהו אוספים חתימות לצורך כינוס דחוף של מרכז המפלגה. שרון לא נפגש גם עם יו"ר האופוזיציה, אך לדברי שריד הוא אינו מוטרד מכך

שרים בליכוד העריכו היום (ג') כי ראש הממשלה שרון נמנע מלכנס את פורום שרינו של הליכוד בעקבות הוויכוח בינו לבין נתניהו, שכן פורום שרינו יידרש להתייחס לנושאים המצויים במחלוקת בין השניים, כמו מועד כינוס הוועידה ומדיניות הממשלה.
פורום שרינו של הליכוד התכנס רק שלוש פעמים מאז בחירת שרון לראשות הממשלה, למרות שהיה אמור להתכנס אחת לשבוע או שבועיים.
חלק מהשרים אינם מוטרדים מכך שהפורום אינו מתכנס, בשל שיחות פרטיות שהם מנהלים עם ראש הממשלה. לעומתם, שרים אחרים טוענים כי הפורום חייב להתכנס לעיתים תכופות יותר בשל חוסר הבהירות שנוצר אצל פעילי הליכוד מאחר וכשאין החלטה תנועתית לגבי הנושאים השונים, אנשי השטח שומעים מגוון דעות ועמדות, החל ממדיניות בטחון, וכלה בעניינים פנימיים של התנועה.
ביום חמישי שעבר היה אמור הפורום להתכנס אך הוא בוטל ברגע האחרון עקב ריבוי השרים השוהים בחו"ל. "אינני סבור ששרון מזלזל בשריו", אומר יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ זאב בוים, הנוכח גם הוא בפגישות הפורום, "אבל כינוס הפורום בסך הכל שלוש פעמים זה מעט מידי, במיוחד לאור העובדה שהועידה עומדת לפנינו. הפורום מטפל בעניינים שלא מטפלים בהם בשיחות אישיות עם שרים. השטח רוצה לדעת לאיזה כיוון פנינו, ואי כינוס הפורום משאיר את הדברים תלוים באויר".
ויש גם מי שמוצא יתרון במבוכה הזו, כך למשל ח"כ ישראל כץ, יו"ר מטה נתניהו, שמשלים בינתיים את איסוף החתימות הדרושות של חברי המרכז לצורך כינוס דחוף של מרכז המפלגה והצבעה על ארבעה נושאים בהם הוא מעוניין כי יכריעו לטובת נתניהו:
1. איחוד הבחירות לועידת הליכוד ולתנועה, 2. הצבעה חשאית בנושא, 3. דחיית כל הבחירות לנובמ' 2002. 4. עריכת ההכנות לועידת הליכוד על ידי ועדת בחירות מרכזית ולא על ידי גוף בתוך התנועה, שכן החשש בקרב אנשי נתניהו הוא שבשל שליטתו של שרון על מנגנוני המפלגה, ועדת הבחירות הנוכחית תהיה מוטית.
עד סוף השבוע אמור כץ להשלים את איסוף החתימות (דרושות חתימות של 20% מחברי המרכז), ובתחילת השבוע הבא הן יוגשו למנכ"ל התנועה.

שרון לא נפגש עם יו"ר האופוזציה

על פי החוק אמור ראש הממשלה להיפגש אחת לחודש עם יו"ר האופוזיציה, כיום ח"כ יוסי שריד, יו"ר תנועת מרצ. הפגישה האחרונה של השניים התקיימה ב 4 ביוני, לפני חודשיים, מאז לא קיבל שריד הזמנה לפגישה נוספת.
קשה לומר שבפגישות שהתקיימו בין שריד לשרון התפתחה חברות נלהבת, ולכן גם קשה לומר ששריד מתגעגע: "כנראה שראש הממשלה מאוד עמוס ואם לא תהיה ברירה אאלץ להמשיך ולחיות בלי הפגישות המעניינות האלה", הוא אומר בציניות אופיינית.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רוייטרס
לא מכנס הפורום. שרון
צילום רוייטרס
מומלצים