שתף קטע נבחר

מבקר המדינה: צריך נציב תלונות חיצוני לבתי המשפט

המבקר אליעזר גולדברג תומך בהקמת מנגנון חיצוני לבדיקת תלונות על המערכת המשפטית. הדברים נאמרו בדיון לגבי הצעת חוק בנושא שהגיש ח"כ יוסי פריצקי

מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, השופט אליעזר גולדברג, אמר היום (ג') כי הוא תומך בהקמת מנגנון חיצוני לבדיקת תלונות על המערכת השיפוטית. הדברים נאמרו בישיבת ועדת החוקה של הכנסת שדנה בהצעת החוק של ח"כ יוסי פריצקי, לפיה ימונה נציב תלונות חיצוני לבתי המשפט.
לדברי גולדברג, בשלוש השנים האחרונות התקבלו במשרדו 320 תלונות על מערכת המשפט, מרביתן על פעולות שיפוטיות והתנהגות שופטים בעניינים שעדיין נידונים בבית המשפט, ועל פי החוק, נושאים אלה אינם נתונים לביקורת.
גם מנהל בתי המשפט, השופט דן ארבל, הביע תמיכה בחוק של ח"כ פריצקי ואמר כי חלק מהתלונות שהוגשו לבתי המשפט על שופטים, מתוך 600 בהן מטפלת כיום המערכת, נמצאו מוצדקות. נשיא בית המשפט המחוזי בירושלים, ורדי זיידלר, מעריך שקיימת פתיחות להקמת מנגנון ביקורת חיצוני אצל שופטים. "הציבור חש שהוא מתדפק על דלתות אטומות בקובלנות על ערכת השיפוט", אמר השופט זיידלר.
הוועדה החליטה לקדם את החוק ולהקים צוות משותף של חברי כנסת, נציגי הנהלת בתי המשפט, משרד המשפטים ומשרד מבקר המדינה שיגבשו ניסוח סופי לחוק, אשר יובא להצבעה עם תום פגרת הכנסת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים