שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הורביץ: 6 שנים של עינוי הגיעו לסיומן
  הורביץ, שהורשע בעבירות מס בהיקף 12 מיליון דולר, זוכה היום מכל החשדות על ידי בית המשפט העליון. השופטים: מדובר בניסיון לגיטימי לתכנון מס

  "6 שנים של עינוי הגיעו לסיומן, כל העת האמנתי בצדקתי וידעתי שאזוכה. כל אגורה שיש לי הרווחתי ביושר", כך הגיב אלי הורוביץ, מנכ"ל חברת טבע, דקות אחדות לאחר שבית המשפט העליון זיכה אותו מכל אשמה. הורביץ הוסיף, כי הוא מאושר שנעשה צדק גם אם באיחור ולאחר מלחמה ארוכה.
  בית המשפט זיכה הבוקר פה אחד את הורוביץ, שהורשע בבית המשפט המחוזי בהעלמת הכנסות בהיקף של 12 מיליון דולר ונידון לשנה וחצי מאסר על תנאי ו-700 אלף שקל קנס.
  הרכב השופטים, תיאודור אור, יעקב טירקל ויצחק אנגלרד, קיבלו את ערעורו של הורוביץ על עצם הרשעתו ודחו את ערעור המדינה על קולת העונש. בית המשפט העליון קיבל את טענת הורוביץ, שעשה ניסיון לגיטימי לתכנון מס ולא היתה לו כל כוונה לעבור על החוק.
  השופטים אור וטירקל הסתפקו בנימוק זה, מבלי להתייחס לטענות אחרות שהיו לנאשם והצדיקו לדעתו את זיכויו. השופט אנגלרד פירט נימוקים נוספים המצדיקים את הזיכוי, והנוגעים ליסודות העובדתיים של העברות, שלדעתו לא הוכחו.
  הורביץ הואשם, שביחד עם אנשי העסקים בנימין יסלזון ואלכסנדר אייזנברג שהיו שותפי טבע בחברה לייבוא תרופות פרומדיקו, ההעלימו מס בהיקף של 12 מיליון דולר. שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, איילה פרוקצ'יה, מצאה את הורביץ אשם בהעלמת מס וגזרה עליו עונש של שנה וחצי מאסר על תנאי וקנס של 700 אלף שקל.
  הורביץ והנאשמים האחרים בפרשה הגישו ערעור לבית המשפט העליון על פסק הדין, והפרקליטות ערערה על קולת העונש, ודרשה עונש מאסר בפועל. היום, כאמור, זוכה הורביץ מכל חשד.  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארכיון ידיעות אחרונות
  הורביץ. ביהמ"ש: היה תכנון מס לגיטימי
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים