שתף קטע נבחר

טייוואן: המגדל הגבוה ביותר בעולם נפתח לקהל

בגורד השחקים 101 קומות והוא מתנשא לגובה 508 מטרים. יש בו מרכז קניות ענק, אלפי משרדים ומצפה כוכבים. המגדל נוטל את הבכורה מבנייני התאומים במלזיה, אולם בעורפו כבר נושף מרכז עסקים גבוה עוד יותר שבונים הסינים בשנחאי

בטייוואן נחנך היום (ו') גורד השחקים הגבוה ביותר בעולם. דלתות הבניין בטייפה הבירה, בו לא פחות מ-101 קומות, נפתחות היום לקהל הרחב.

 

רב-הקומות גזל את התואר העולמי מבנייני התאומים בקואלה-לומפור שבמלזיה, שגובהם 452 מטרים בלבד. בבניין החדש, המתנשא לגובה 508 מטרים, יש מרכז קניות ענק, מאות משרדים וכן מצפה כוכבים.

 

מנהלי הבניין, שעלות בנייתו נאמדת ב-1.7 מיליארד דולרים, מעריכים כי יצליחו להשכיר עד לסוף השנה לפחות מחצית מקומות המשרדים שבו.

 

לאחרונה עמד גורד השחקים במרכזה של המחלוקת - האם זהו אכן הבניין הגבוה בעולם. בחודש שעבר קבעה מועצה בינלאומית האמונה על הנושא, כי הבניין החדש אינו עומד בכל הקריטריונים הדרושים. לטענת המועצה, יש לפתוח תחילה את הבניין ולאכלסו, טרם הצגתו בצמוד לתואר הרם.

 

עיריית טייפה ערכה בימים האחרונים תרגיל תנועה כדי להתכונן כראוי לעומס הצפוי בעת פתיחת מרכז הקניות. לתושבים הומלץ להשתמש בתחבורה הציבורית כדי להגיע למקום.

 

היו שהביעו חשש מרעידת אדמה שתסכן את המבנה העצום, אולם המתכננים הבקיאים בהיסטוריה של רעשי האדמה באזור טוענים כי האחרון שבהם אירע לפני כ-45 אלף שנה.

 

עוד לא נחנך המגדל, וכבר נושפים בעורפו: אפשר שגורד השחקים לא יחזיק בתואר זמן רב, מאחר שהסינים כבר בונים מרכז עסקים בשנחאי שיהיה גבוה מהמגדל הטייוואני, וייפתח לקהל בשנת 2007.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבניין הגבוה ביותר בעולם, בטייוואן
צילום: איי פי
הבכורה נגזלה. התאומים בקואלה לומפור, מלזיה
צילום: רויטרס
מומלצים