שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אליפות אירופה בעירום
  אליפות אירופה בכדורסל נשים נפתחה השבוע בצרפת ושלוש משחקניות נבחרת ליטא, שניסו לעורר עניין בקרב אוהדי הכדורסל, הצטלמו בעירום חלקי למגזין הכדורסל 'קרפסיניס'. "חלק מהאנשים יקראו לנו פרוצות, אבל עשינו זאת למען הכדורסל", אמרה אחת המצטלמות

  אליפות אירופה בכדורסל נשים נפתחה השבוע בצרפת. בין המועמדות הבולטות לזכיה בתואר השנה הן נבחרות צרפת, רוסיה ופולין, אך אין ספק כי הנבחרת שזוכה לחשיפה הרבה ביותר ולאו דווקא עקב יכולתה המקצועית היא נבחרת הנשים של ליטא.
  ליטא הפגינה יכולת מצוינת עד כה בשלב הבתים המוקדמים באליפות, אותו סיימה במקום השני בבית ב', עם ארבע נצחונות מחמישה משחקים. הליטאיות מפגינות משחק קבוצתי ללא כוכבות סוליסטיות, אולם שלוש משחקניות הנבחרת מיקדו את מירב תשומת הלב של אוהדי הכדורסל במולדתן וביבשת כולה, זאת לאחר שהופיעו בעירום על שער מגזין הכדורסל הליטאי הפופולארי "קרפסיניס". צילומי השחקניות, שהופיעו כשהן לא לובשות דבר מלבד סנדלי מתכת לרגליהן וכדורים המחסים את איברי גופן המוצנעים, עיטרו במשך השבוע שחלף את כל דוכני העיתונים בליטא. הכותרת הראשית של המגזין היתה: "הנבחרת הלאומית משחקת על היתרון הנשי".
  השחקניות, לינה בראזדייקייטה (27, 1.87 מ'), לינה דאמבראוסקייטה (33, 1.74 מ') ואגנה אברומייטה (22, 1.88 מ'), הסכימו לקחת חלק בצילום הפרובוקטיבי, ערב תחילת האליפות, כדי לעודד את תשומת לבם של אוהדי הכדורסל הליטאים בנבחרת הנשים.
  "רצינו לקדם את העניין בכדורסל נשים", אמרה בראזדייקייטה, הקלעית השניה בטיבה בנבחרת עם 12.2 נקודות למשחק. "כדורסל הנשים מופלה לרעה ביחס לכדורסל הגברים במדינה" התלוננה בראזדייקייטה.
  הרעש הציבורי שגרמו הצילומים בליטא, מדינה שרוב אזרחיה השמרנים מזוהים עם הדת הקאתולית, הביא להתקפות אישיות ובוטות בתקשורת כנגד השחקניות, התקפות שהיו צפויות מראש, כך לפחות טוענות השחקניות. "חלק מהאנשים יכנו אותנו בשמות גנאי ויקראו לנו פרוצות, אך אלו בכל מקרה לא יצפו במשחקים שלנו", טוענת בראזדייקייטה שמוסיפה: "צריכים להבין שדיגמנו לטובת אלה שאוהבים כדורסל".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איי פי
  בראזדייקייטה, דאמבראוסקייטה ואברומייטה (מימין לשמאל)
  צילום איי פי
  מומלצים