שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הממשלה חזרה בה: חוק זכויות הדייר לא ייפגע
  יום לאחר ההפגנה שערכו אנשי פורום הדיור הציבורי מול משרד רה"מ הסכים ברק לתקן החלטה קודמת שפגעה בזכויות הזכאים לדיור ציבורי

  יום לאחר הפגנה שערכו אנשי פורום הדיור הציבורי מול משרד ראש הממשלה, החליטה הממשלה לחזור בה מהחלטתה לפגוע בזכויותיהם של הזכאים לדיור ציבורי. אנשי הדיור הציבורי מברכים על ההחלטה, אולם לדבריהם יש עדיין סעיפים בחוק זכויות הדייר, שיש לתקנם.

  זכאות אוטומטית של דיירים ממשיכים

  הממשלה החליטה לאחרונה לשנות את סעיפי חוק זכויות הדייר שהתקבל לפני שנתיים, ולבטל את הזכאות האוטומטית של דיירים ממשיכים להתגורר בדירת הוריהם או בני זוגם. כמו כן, התיקון כלל סעיף לפיו דיירי הדיור הציבורי ייאלצו לממן בעצמם את עלות התיקונים והשיפוצים בדירותיהם. ההחלטה עוררה זעם רב בקרב אנשי הדיור הציבורי שטענו כי "מדובר בהחלטה אומללה, שתפגע בנו בצורה קשה".
  אלי זזון, מראשי פורום הדיור הציבורי הגיב אתמול (יום ב') בסיפוק על החלטת הממשלה. "בעקבות היוזמה שלנו להפגין בכל יום א' מול משרד ראש הממשלה נגד ההחלטה הקודמת, הממשלה שינתה את החלטה", אמר. גם ח"כ רן כהן (מרצ) שנפגש אתמול לפני ישיבת הממשלה עם ברק, סבור שהתעקשותו לבטל את ההחלטה תרמה לביטולה. כהן איים כי מרצ לא תחזור לממשלה אם התיקון לא יבוטל. "אני מברך את ראש הממשלה על ההחלטה", אמר כהן. "ברק אמר לי שההחלטה הקודמת היתה פשוט טעות שהוכנסה על ידי פקיד באוצר".

  "עוד כמה סעיפים"

  אנדרה חג'ג', מראשי פורום הדיור, אומר כי "זהו עוד ניצחון קטן עבורנו, אבל יש עדיין כמה סעיפים שאנחנו דורשים את תיקונם, כמו אופן חישוב שנות הזכאות בחוק הדיור הציבורי".
  מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "ההחלטה לקצץ בזכויות, שהתקבלה לפני כחודש, בוטלה משום שסתרה את עמדת ברק בנוגע ליישום חוק הדיור הציבורי". ברק אמר בישיבת הממשלה כי "מהות החוק היא עשיית צדק חברתי בסיסי, אין לפגוע בה ואין לשנותה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי אף פי
  ברק. צדק חברתי בסיסי
  צילום: איי אף פי
  אתר הכנסת
  כהן. טעות של פקיד באוצר
  אתר הכנסת
  מומלצים