שתף קטע נבחר

מפעל הפיס: המזל רודף אחריך וגם חוקרים פרטיים

ממלא מקום מנכ"ל מפעל הפיס שכר את שירותיהם של חוקרים פרטיים, כדי שיעקבו אחר אלי כהן, שהגיש תלונה על הונאת זכייני הפיס בדרום ע"י הזכיין המרכזי באזור. ממפעל הפיס נמסר שהוצאת הכספים על חוקרים פרטיים נעשתה לטובת הציבור

משטרת מרחב הנגב חשפה פרשת שחיתות במפעל הפיס. מסתבר שמפעל הפיס שכר את שירותיהם של שתי חברות חקירות ממרכז הארץ כדי לבצע מעקבים אחר יו"ר "ארגון נפגעי דוכני הפיס" בנגב אלי כהן.
כהן עמד בראש קבוצה של כ-30 בעלי דוכני פיס שהפסידו מליוני שקלים, לאחר שעל פי החשד, הזכיין של מפעל הפיס בדרום וכמה מעובדיו הונו אותם במשך תקופה ארוכה.
בעקבות תלונה שהגיש אלי כהן פתחה המשטרה בחקירה ובאחרונה חוקרי מחלק התשאול במשטרת מרחב הנגב המליצו להעמיד לדין שלושה בכירים לשעבר בחברת 'מזל הדרום', זכיינית מפעל הפיס בדרום.
באחרונה הגיש כהן תלונה נוספת למשטרה בחשד שחוקרים פרטיים עורכים אחריו מעקבים. מתברר ששתי חברות חקירות מתל-אביב עקבו אחר כהן במשך שלושה חודשים ובין השאר שלחו אליו חוקרת פרטית שהתחזתה כעיתונאית במטרה לחלוב ממנו מידע מי הגורמים שעומדים מאחורי פעילותו.
המשטרה, שחקרה את הנושא לעומק הצליחה לגלות לתדהמתה שמי ששכר את שירותיהן של החברות, היה לא אחר מאשר ממלא מקום מנכ"ל מפעל הפיס, שאול סודניק. סודניק נחקר היום (יום ד') במשך כשש שעות במשרדי מחלק התשאול במרחב הנגב.
לדברי גורמים במשטרה הוא נשאל עשרות שאלות ואישר שאכן פנה באמצעות חברת אבטחה פרטית המאבטחת את בניין מפעל הפיס וזו שכרה לבקשתו שתי חברות חקירות פרטיות. באחת מהחברות עומד בכיר לשעבר בשב"כ.
סודניק טען בחקירתו כי הוא רצה בסך הכל לקבל דו"ח ומידע בשאלה מי זה אלי כהן. הוא הכחיש שבוצעו האזנות סתר. כהן טען בתגובה כי על משפחתו ועליו עברה תקופה קשה מאוד שבמהלכה אף שקל לעזוב את הארץ. לדבריו המשטרה עשתה את עבודתה נאמנה וחשפה כיצד מפעל הפיס מבזבז כספי ציבור.
דוברת מפעל הפיס, דולין מלניק, מסרה בתגובה, "מ"מ מנכל מפעל הפיס שאול סודניק הוזמן למשטרה שם מסר כי לנוכח טענות מספר זכיינים בב"ש מפעל הפיס מצא לנכון לערוך בדיקה. כל הבדיקות נעשו לטובת הציבור ובגדר החוק. מפעל הפיס השתמש בחברת אבטחה הנותנת לו שירותי אבטחה שוטפים בבניין מפעל הפיס. מפעל הפיס ימשיך לבדוק את הנושאים הנתונים לאחריותו מתוך אחריות ציבורית ועל פי חוק".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילוסטרציה
שחיתות במפעל הפיס
צילום: אילוסטרציה
מומלצים