שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  חברים נפרדים מגיל ריבה. יה, רייט

  "שליחות קטלנית" של גיל ריבה, המדור שהרס את סופי השבוע של סלבריטאי ישראל – מתקפל. כשי פרידה ביקשנו מכמה מיקירי המדור לדורותיהם לומר כמה מילות נימוס. יצא פגז. וגם מרגמה

  בסוף השבוע האחרון נפרד גיל ריבה ממדורו המונומנטלי "שליחות קטלנית", שהתפרסם בחמש השנים האחרונות במוסף "7 ימים" של ידיעות אחרונות. האיש והמדור, אם תהיתם, עושים דרכם למחוזות טלוויזיוניים יותר. ריבה, שהתוודה לאחרונה כי כילד סבל מהתעללויות של ילדים אחרים, הצליח להפיל במסגרת המדור את חיתתו על לא מעט סלבריטאים, פוליטיקאים ואישי ציבור, לעמעם את אורותיהם של מדורי רכילות ותיקים יותר, לתפוס קורבנות במקומות בהם היו הכי פחות רוצים להיתפס ולהפוך שלל סלבריטאים ליעדים מודיעיניים. עם הפרישה, החלטנו לאפשר לכמה תושבי קבע של המדור - מרצון או שלא - להיפרד מריבה באופן מסודר. בבקשה.

  בטי רוקאווי, בעלת סוכנות הדוגמנות "אימג'"

  "הכי נפגעתי מזה שהוא כתב על זה שעשיתי חוקנים. זה משהו מאוד אישי, אף אחד לא משתגע להתפאר במה שהוא עושה עם הרקטום שלו. אני גם לא משתגעת על המונח 'קולבית'; זה מעליב, אבל זה קרב אבוד כי המונח נטמע כבר מאוד חזק. מה לעשות, גיל ריבה זה Package Deal, הדברים הטובים עם הרעים, ואני מאוד מחוברת אליו רגשית. היו דברים שהוא ידע עלי והחליט לא לפרסם, כמו על הפרידה שלי מבן זוגי האחרון. הוא לא כתב על זה מילה והיה מאוד הוגן. יש לו מקום בלב שלי; הוא מעורר בי את היצר האימהי למרות הדברים השובבים שהוא עשה. כבר 18 שנה שאני עובדת, ולא נתקלתי בעיתונאי שהשאיר בי חותם כמוהו. לא יהיה עוד אחד כמוהו".

  שי בזק, לשעבר דובר ראש הממשלה בנימין נתניהו:

  "אין לי שום מילה טובה להגיד עליו. הוא גרם לי עוול, הציק לי מאוד ועשה לי צרות צרורות. בעבודה שלו היו הרבה פנים של חוסר הגינות, לפעמים זה גבל ברשעות לשמה. כל עיתונאי הגון, לטעמי, היה צריך להתקומם מול מה שהוא גרם למקצוע. אין כסף שיפצה על הרס תדמית או עגמת נפש שכזו. כשהוא רק נכנס לתפקיד עמדתי איתו בקשר, אבל מהר מאוד הבנתי עם מי יש לי עסק והמזכירות קיבלו הוראה לא לאפשר לו לדבר איתי. יכול להיות שעל זה יצא הקצף. הוא בנה לי תדמית של רודף שמלות ובליין והציג אותי בצורה שהיא פשוט לא האמת. יש מקום למדורי הרכילות, אני לא אומר שלא, אבל המדור הזה חרג מהתנהגות סבירה גם ברמה העיתונאית וגם ברמה האנושית. הוא נכנס לחיים הפרטיים באופן בוטה מאוד. עד היום כשאני יוצא מהבית, אני מדבר בלחש. היו תקופות שמיעטתי לצאת לאירועים חברתיים בגללו. אם אני יוצא עם מישהי אני מסביר לה שלפחות עד שנחליט אם זה רציני. נצטרך להוריד פרופיל, להישאר בבית ולהתחבא. יש מקום לטורים כאלה ויש אנשים שכותבים בדרך אחרת, יותר הגונה".

  קארין דונסקי, דוגמנית לשעבר:

  "מאוד נפגעתי ממנו כשהוא קרא לי 'מלכת הכפכפים' כשעשיתי קמפיין של חברת נעלי בריאות. מאוד נעלבתי, כפכפים זה דבר נחות כמו עקרת בית - לא שעקרת בית זה נחות. הערתי לו ומאז הוא קרא לי 'דיווה'. היתה פעם שהוא כתב שישבתי לבושה מיליון דולר באיזה בית קפה בכיכר המדינה וכשעבר קבצן לא נתתי לו כסף. אבל רגע, אני לא מוסד וולנטרי, אני לא משרד האוצר, זה לא יפה. עכשיו הוא עשה פיילוט לתכנית אירוח שלו לטלוויזיה ולמרות שבהתחלה לא רציתי להשתתף, עשו לי הרבה כבוד אז באתי. המדור של גיל וסגנון הכתיבה היו פוגעים מצד אחד אבל מהצד השני, הרבה אנשים בנו את התדמית שלהם בעזרתו. אין מה לעשות; המדור הזה צריך להיות מעניין ואנשים אוהבים לראות דם. לפעמים הוא גלש ולא היה הוגן, אבל הוא גרם לאנשים לפתוח את "7 ימים" משמאל לימין, אם את מבינה למה אני מתכוונת. לדעתי חבל שהוא עוזב את העיתונות הכתובה, אני אהבתי את הנועזות, את איך שהוא ראה את הנידונים".

  אביב בושינסקי, עיתונאי, לשעבר יועץ התקשורת של ראש הממשלה בנימין נתניהו:

  "מזל טוב לו ולהם (7 ימים – מ.י.). אני לא רוצה לחוות דעה על רכילאים ומקווה שגם רכילאים ישמרו מרחק ממני, במיוחד כאלה שלא שומרים על סטנדרטים עיתונאים ואני לא משוכנע שבמקרה הזה הם נשמרו. אם כיכבתי במדור שלו, זה ממש לא מבחירה".

  אילנה אביטל, שחקנית וזמרת:

  "הוא היה די נבזי איתי, כך שאני אהיה עם כל אלה שישמחו שהוא עוזב. קראתי אותו לפעמים מכוח האנרציה והוא נהג בחוסר פייריות. הוא ירד עלי בצורה מגעילה וזה בנאדם שמחשיב אותי כחברה שלו, אבל הוא עוד יצטרך אותי והגלגל יסתובב. לפני שבועיים הוא כתב על חברת 'אמריקן לייזר' שאני עושה להם קמפיין פרסומי. הוא כתב שאני עושה להם בכלל טובה שאני בקמפיין והוא פשוט הרס לי את היחסים איתם. הוא גם אמר שביום הולדת של לאה גלובוס צרחתי לה שיר; שטויות, הוא בכלל לא היה שם. הוא פשוט תת-רמה ואני מקווה שזה שיבוא אחריו לא ירד לרמה שלו".

  נטלי עטיה, דוגמנית, שחקנית, אמא:

  "ברכילות אין משהו שהוא לא הוגן או לא פייר, זה חלק מהעניין שנקרא עיתונות צהובה. הוא עשה את זה בצורה צבעונית ויפה, אבל אני לא אגיד שלא היו פעמים שבהם קראתי דברים שהוא כתב עלי ולא היתה לי דקירה בבטן, אבל לצד זה תמיד מגיעה ההתעשתות. אנשים צריכים לשמוח שיש גיל ריבה כזה; אם הוא מצליח לעשות ממה שהוא כותב כסף, אז וואלה, אני תמיד בעד כסף. הוא דמות מאד צבעונית והוא מצליח להוציא דברים מאנשים כי הוא נותן הרגשה שהוא כזה בחור מתוק, שכל מה שהוא צריך זה אהבה. הוא מצחיק, יש לו לשון חדה, הוא חכם והוא הפיל הרבה אנשים ברשת".

  עובד מחפוד, סוכן אומנים ומי שגילה את נטלי עטיה:

  "אני רק יכול לומר תודה לאל. אין לי דבר אחד טוב לאחל לו. יש רכילות ויש גיל ריבה. בשנים הראשונות, כשרק הגעתי לתל-אביב, הדברים שהוא כתב הכאיבו לי ופגעו בי. לא הבנתי למה אדם מתנהג ככה. הוא פשוט ניצל את המקום שבו הוא כתב בשביל לסגור חשבונות אישיים. מהרגע הראשון זיהיתי שאותו לא מעניין להיות עיתונאי, הוא רצה להיות כוכב, לקבל תשומת לב ברמות בלתי נשלטות. אז הוא היה ילד דחוי, או.קיי, זה מסביר את מהות הרוע שהוא הוציא. הוא חסר ערכים, רע מיסודו, הוא עשה כל-כך הרבה נזק רק בשביל לזכות בתשומת לב. הדבר הכי פוגע שהוא כתב עלי היה בעקבות ראיון שנתתי, הרבה זמן אחרי שסירבתי לדבר, אחרי הבלאגן עם 'לאהוב את רונה'. בראיון הזה שפכתי את הלב על דברים אינטימיים. בסוף השבוע הוא פרסם במדור ידיעה שהכותרת שלה היתה 'עובד מחפוד, שפעם היה מלכה ועכשיו הוא מנקה'. אתה קורא כתבה על התמוטטות של בנאדם, איך אתה יכול לכתוב כזה דבר? מה שהוא עשה זה יותר גרוע ממה שעשו לדיאנה, כי שם לפחות הרומנים שלה לא היו מופרכים. ביום שנפרדתי מדנה אשכנזי הוא כתב 'הספינה טובעת והעכברים בורחים', פתחתי את העיתון, הסתגרתי בבית לשבוע ולקחתי כדורי הרגעה. אני מברך על כך שהמדור שלו ז"ל".

  דובי גילהר, עיתונאי, מגיש תכנית הבוקר "קפה טלעד":

  "הוא היה זמזום טורדני. הוא סימן קו. בכל פעם יש מישהו שמוריד את הרמה והוא הוריד אותה לאשפתות. אז חשבתי שהאיש הוא אשפה ומאז לא שיניתי את דעתי".

  בתגובה לדברים העדיף גיל ריבה לומר רק: "ממש אין לי תגובה בעניין".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גיל ריבה. בחור טוב
  אילנה אביטל. פשוט תת-רמה
  נטלי עטיה. ברכילות אין לא הוגן
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  שי בזק. התחבאתי בבית
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  ריבה, הבלונד וחבר הכנסת אילן גילאון
  לאתר ההטבות
  מומלצים