שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רוצחי דרק רוט קיבלו עוד חמש שנים בכלא

  מתוך גזר הדין: הנאשמים לא ראויים להסתובב חופשיים בקרבו של ציבור בו הם פוגעים כל אימת שנופלת לידיהם ההזדמנות

  בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום חמש שנות מאסר נוספות על שני רוצחי נהג המונית דרק רוט. השניים הורשעו לפני שבועות אחדים בשני אישומים, של ניסיון לביצוע שוד וביצוע שוד בחנות מכולת בעת חופשתם מהכלא לפני כשנה. העונש יתווסף לעונש המאסר בן 16 השנים אותו מרצים השניים בגין הרצח שביצעו בשנת 1994, בהיותם בני 14.
  אם לא ינוכה שליש ממאסרם, אמורים השניים להשתחרר מהכלא רק בשנת 2015. הסניגוריה מתכוונת לערער לבית המשפט העליון על חומרת העונש ועל ההרשעה.
  שני הנאשמים, כיום בני 20, עמדו דרוכים ומתוחים בעת שהשופט ג`ורג` קרא הקריא את גזר הדין. בהתייחסותו לדברי הסניגוריה כי יש להקל על הנאשמים משום שגילם הצעיר
  מאפשר להם להשתקם, אמר קרא: "לא מצאתי כי הנאשמים ראויים לשיקום משבעטו הם בסיכויי השיקום. כך לא נמצאו ראויים לאמון, ומאחר ומעלו באימון - לא ראויים הם להסתובב חופשיים בקרבו של הציבור בו הם פוגעים כל אימת שנופלת לידיהם הזדמנות".
  הסניגוריה מתכוונת כאמור לערער לבית המשפט העליון על גזר הדין ועל ההרשעה עצמה. לטענת עו"ד אורנה ברנד, אחת מהסניגורים, הנאשמים טוענים שהם לא ביצעו את המיוחס להם. "העונש הוא כבד וחמור וכבר לא ינוכה להם שליש מעונש כזה". בניגוד לדיונים קודמים, רוב בני המשפחה של הנאשמים נעדרו מהאולם, מלבד אביו של אחד הנאשמים, ואמו של חברו, שהופיעו לדיון. הנאשמים סירבו להגיב על מתן גזר הדין.

  לפנייה לכתב/ת
  דודו פריד
  הנאשמים. ישתחררו בשנת 2015
  דודו פריד
  מומלצים