שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ארי שמאי: חלומי - שיישארו רק אשכנזים במדינה

  עו"ד שמאי אמר את הדברים במסיבת חנוכה במועדון "גנקי" בת"א, מול אורנה ואביתר בנאי

  בערב פרטי לקראת החנוכה שנערך ביום שני במועדון "גנקי" בתל-אביב, אמר עו"ד ארי שמאי, מבעלי המועדון ומי שמוכר באופיו האימפולסיבי ובפעילותו בתחום המוזיקה המזרחית: "חלמתי חלום הלילה, שנשארו רק אשכנזים במדינה ושהכל הרבה יותר יפה כאן". לאחר הדברים החלו התלחשויות בקהל, ושמאי הוסיף ואמר: "מה לעשות, כל אחד והחלום שלו".
  את הערב, שכלל שירי ארץ-ישראל בהשתתפות קהל המוזמנים, הנחה הזמר דודו זכאי והשתתפו בו, בין היתר, אביתר בנאי, אורנה בנאי, אסף ומיכל אמדורסקי והזמרת דפנה בר-ציון. לפני שירד מהבמה, פנה שמאי לאורנה בנאי, ואמר: "סליחה, גברת בנאי, זה החלום שלי", ומשך בכתפיו.
  נורית גבע, אחת הנוכחות בערב, סיפרה ל-ynet: "זה היה ערב לא ברור. על חלון הראווה היה מודבק שלט של מוזיקה מזרחית ובפנים היתה אווירה של התק"ם, כמו שיחזור של ערבי הקיבוץ". לדברי גבע, "שמאי עלה על הבמה, שר איזה שיר ואז אמר את הדברים האלה - 'יש לי חלום', אפשר לחשוב שמדובר במרטין לותר קינג. הוא גם הביא קהל שלו, שמחא לו כפיים. אבל הדבר שהכי הפריע לי הוא שאף אחד לא אמר מילה. דודו זכאי ישב על הבמה וחייך חיוך של הסכמה, אסף אמדורסקי, שעלה אחריו לבמה, אמר: 'אני רוצה להודות לזה שהיה פה לפני', וגם הבנאים לא אמרו מילה. זה נראה כמו ועידה של הרייך השלישי".
  ארי שמאי אמר בתגובה לדברים: "אני מכחיש. הדבר לא היה", אבל מנחה הערב, דודו זכאי, מאשר את הדברים. "הוא אמר משהו על אשכנזים. אמרתי לו כשהוא עבר לידי על הבמה שאני לא מבין מה היתה ההערה הזו בכלל. אני לא יודע אם זה הציטוט המדויק ואני לא מצוי בפוליטיקות האלה, אבל הוא לא היה קשור לערב בכלל. אני לא יודע מה פתאום הוא קם ואמר את זה".
  ניבה נבון, המנהלת האישית של אביתר בנאי ומי שארגנה את הערב, אמרה: "אביתר נמצא כרגע בחדר חזרות ואי אפשר להשיג אותו. בכל מקרה מדובר בערב פרטי ומה שנאמר בו היה פרטי. אני בכלל לא רוצה לפתח דיון שייתן משמעות לשטות שהוא אמר". השחקנית והקומיקאית אורנה בנאי אמרה שלמרות להכחשות מצדו של שמאי הדברים אכן נאמרו ונאמרו ברצינות. "זו אמירה עלובה ואומללה ביותר. כל העניין פשוט עצוב", אמרה בנאי. לדבריה היא לא מצאה טעם בלהעיר לשמאי באופן אישי על האמירות המדוברות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שמאי. יש לי חלום, אין לי גבולות
  אלדד רפאלי
  אורנה בנאי. "אמירה עלובה ואומללה"
  אלדד רפאלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים