שתף קטע נבחר

חשד: הרופא הבכיר של משרד הביטחון קיבל שוחד

מחלקת החקירות הפנימיות של משרד הביטחון ממליצה להעמיד לדין את הרופא, ד"ר דן דולפין, בחשד לקבלת שוחד ממקורב האחראי על הטיפול בכלי הרכב של המשרד. במקביל, נבדק חשד כי סייע לקרוב משפחה לקבל אחוזי נכות שלא הגיעו לו

במחלקת החקירות הפנימיות של מערכת הביטחון (המלמ"ב) מתגבשת המלצה להעמיד לדין את הרופא הבכיר של אגף השיקום במשרד הביטחון, ד"ר דן דולפין, בחשד לנתינת ולקבלת שוחד.
ההמלצה התגבשה בעקבות חקירה שנערכה נגד הרופא בחשד שמינה אדם מקורב אליו להיות אחראי על צי הרכב באגף, ובתמורה דאג המקורב לטפל גם בכלי רכב פרטיים השיכים לבני משפחות של הרופא. במקביל לחקירה בפרשה זו נערכת בדיקה ראשונית גם בפרשה החדשה שבה נטען שהרופא הבכיר סייע לקרוב משפחתו לקבל ממשרד הביטחון אחוזי נכות שלא הגיעו לו.
ד"ר דן דולפין, העומד במרכזה של הפרשה באגף השיקום, משמש כרופא הבכיר ביותר של משרד הביטחון זה שנים רבות.
עקב תפקידו המרכזי הוא בעל הסמכות הגבוהה ביותר להחליט באלפי תביעות המוגשות מדי שנה על ידי חיילים ואנשי מערכת הביטחון המבקשים להכיר בהם כנכי צה"ל, בטענה שנפגעו תוך כדי שירותם. ועדות רפואיות, הכפופות לד"ר דולפין, קובעות מי ייחשב לנכה צה"ל וכמה אחוזי נכות יקבעו לו.
יצויין, כי בשנתיים האחרונות נחקרו כמה פרשיות שחיתות באגף השיקום של משרד הביטחון, המטפל בנכי צה"ל ובמשפחות השכולות. בפרשה החמורה ביותר, שנחשפה בראשונה בידיעות אחרונות בשנה שעברה, הוגש כתב אישום כנגד מ"מ ראש האגף, אלי חוף, בגין עבירות שחיתות.
ואולם הפרשה החדש, שבמרכזה עומד הרופא הראשי, אינה קשורה לפרשיית אלי חוף, וככל הידוע מרבית החשדות נגד ד"ר דולפין התעוררו בעקבות תלונה שהגיש נגדו אחד מעובדיו.
בקשר לחשד שטיפולים בכלי הרכב של בני משפחתו של הרופא הבכיר בוצעו על ידי משרד הביטחון, המלצת המלמ"ב היא להעמיד לדין הן את הרופא הראשי והן את האחראי על צי הרכב שהוא מינה. הטענה היא שד"ר דולפין נתן שוחד בכך שמינה לתפקיד את מקורבו וקיבל שוחד בכך שהמכוניות של בני משפחתו טופלו על חשבון משרד הביטחון.
בפרשה הנוספת, שבה הבדיקה נמצאת רק בתחילתה, נטען כי קרוב משפחתו של הרופא הראשי התגייס לצה"ל כשהוא סובל מבעיות רפואיות שהועלמו מידיעת לשכת הגיוס, ואילו ד"ר דולפין דאג שייקבע שמדובר בנכות הנובעת מהשירות הצבאי, אף שהבעיה אובחנה מיד לאחר הגיוס ולא היתה קשורה לעצם השירות.
יצויין, כי למרות החקירות נגדו ממשיך ד"ר דן דולפין בעבודתו בשלב זה כרגיל. דובר משרד הביטחון אישר אתמול כי הושלמה חקירת החשדות לשוחד ו"בימים הקרובים יועבר התיק להחלטת הפרקליטות". באשר לחשדות על מתן אחוזי נכות לקרוב משפחתו של הרופא מסר הדובר כי "מדובר בבדיקה ראשונית".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים