שתף קטע נבחר

חשד: טירון בגבעתי ירה בטירון אחר למוות

שני החיילים הסתכסכו כאשר למדו יחד באולפן, כנראה על רקע של משחק כדורגל. כאשר נפגשו שוב, לראשונה מזה שנים, בבסיס הטירונים, החלו לריב שוב. החייל החשוד ברצח חזר כעבור כמה שעות לאוהל של טוראי אבי דנילוביץ' וירה כדור אחד בלבו

חייל טירון בחטיבת גבעתי, טוראי אבי דנילוביץ', נורה אמש (ב') למוות על ידי חייל המשרת עמו בטירונות בפלוגה אחרת. על פי החשד, נכנס החייל היורה בשעת ערב לאוהל של דנילוביץ', בבסיס הטירונים בקציעות, כיוון אליו את נשקו האישי, מסוג M16, וירה כדור אחד בלבו.
רופא וחובשים של בסיס הטירונים הוזעקו מייד למקום וניסו להציל את החייל שנורה, אולם ניסיונות ההחיאה עלו בתוהו, והחייל נפטר לאחר זמן קצר. חוקרי המשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח) וחוקרי משטרת ישראל הגיעו לבסיס קציעות ופתחו בחקירת האירוע.
שני החיילים עלו יחד מחבר העמים לפני כשנתיים, גרו ברחובות ולמדו יחד באולפן. במהלך הלימודים הסתכסכו ביניהם, כנראה על רקע של משחק כדורגל. בשלב מסוים דרכיהם נפרדו, אך המשקעים ביניהם נותרו.
השניים התגייסו במקביל לטירונות, והוצבו בשתי פלוגות שונות בבסיס קציעות. גורמים בחטיבת גבעתי אומרים כי החייל שנרצח, דנילוביץ', חזר אתמול לבסיס, לאחר שריצה 14 ימי מחבוש בכלא צבאי. זמן קצר לאחר חזרתו לבסיס, פגש את חברו לשעבר, לראשונה מזה זמן רב.
חיילי טירונות שהיו עדים למתרחש סיפרו ל-ynet כי בפגישה בין השניים שרר מתח רב. החשוד ברצח אמר לדנילוביץ': "כדאי לך להיזהר ממני, אל תשכח מה עשית לי בפעם שעברה". בתגובה אמר דנילוביץ': "גם לך לא כדאי להתעסק אתי, תיזהר ממני".
אחר-הצהריים הגיע החייל החשוד ברצח למאהל שבו ישב דנילוביץ' עם 10 מחבריו, כשהוא מחזיק בידו רובה M16. הוא ביקש מהחברים לפנות את האוהל. החייל הכניס כדור לבית הבליעה וירה בגופו של דנילוביץ'. כתוצאה מכך מת דנילוביץ' במקום.
חיילים שהיו באזור הזעיקו את מפקדיהם, ואלה עצרו את החייל היורה. לבקשת המשטרה הצבאית, משטרת דימונה שיגרה למקום חוקרים על-מנת לסייע בחקירת הפרשה.
לפני כ-5 שנים אירע מקרה דומה בבסיס צה"ל בבקעת הירדן. שני חיילי הנדסה קרבית, ברנרד כהן ז"ל ושחר כהן, שהיו מסוכסכים ביניהם לאורך זמן, התווכחו על שיחת טלפון בחדר המבצעים בו שימש שחר כהן כסמל מבצעים. במהלך הויכוח דרך שחר כהן את נשקו וירה בברנרד כהן כמה כדורים, שגרמו למותו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים