שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בזק לריבלין: נסגור תחנת השידור בצורן
  בזק, המפעילה את התחנה עבור רשות השידור, דורשת שהמדינה תערוב לה במקרה שתתבע לשלם פיצויים בגין נזקי הקרינה

  בזק מתכוונת להפסיק את פעולתה של "תחנת הלל" ליד היישוב צורן, מיום ד' הקרוב (13 במרץ), אם לא ייענו דרישתה לשיפוי מהמדינה במקרה שבזק תתבע לשלם פיצויים עקב נזקי קרינה. כך הודיע מנכ"ל בזק, אילן בירן, במכתב לשר התקשורת.
  בזק מפעילה משנת 1984 את תחנת השידור עבור רשות השידור, לדבריה, בהתאם לכל הדרישות התפעוליות שהציגו רשות השידור והרשויות המוסמכות.
  בירן מסביר במכתבו כי בזק נמצאת בין הפטיש לסדן בכל הקשור להפעלת התחנה. לטענת בזק, לא ייתכן שמצד אחד היא מחויבת להפעיל את התחנה, מתוקף הסכמים ודרישות הרשויות, ומאידך, היא חשופה לתביעות תושבי הסביבה ומפעילה את התחנה בתנאים לא כלכליים, ותוך מחלוקת מתמדת עם רשות השידור. בנוסף מקבלת בזק הנחיות סותרות מהרשויות השונות בדבר אופן הפעלת התחנה.
  מכתבו של בירן לשר התקשורת בא, לדברי בזק, לאחר שפניה קודמת שלו בנושא בחודש דצמבר לא נענתה וכן, בעקבות מידע שהתקבל בבזק בנוגע להנחיה שהוציא, כביכול, המשרד לאיכות הסביבה המורה לבזק להפסיק לשדר מהתחנה בחלק משעות היממה. בזק טוענת, כי הנחיה כזו לא נמסרה לבזק.
  בנוסף, אומרים בבזק, התקבל לאחרונה בחברה העתק מכתב מראש המועצה המקומית צורן לראש הממשלה, בו הוא טוען שהתחנה אינה עומדת בהסכם הקובע רמות קרינה אלקטרומגנטית, שנחתם בין התושבים לממשלה.
  בבזק טוענים מצד שני, כי בידי בזק מכתב ששלח ראש אגף מניעת רעש וקרינה, למנכ"ל בזק ובו הוא קובע כי בזק עומדת בתקני הקרינה ואף מוסיף וכותב: "הנני מברך אותך ודרכך את אנשיך על האופן בו ממלאים את התנאים שנקבעו בהיתר הקרינה לתחנת השידור הלל…."

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים