שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  משרד השיכון: קרקעות חינם בגליל, בגולן וביו"ש
  משרד השיכון מציע קרקעות חינם בגליל, רמת-הגולן ובשטחי יו"ש; בנוסף, עלויות הפיתות יסובסדו ב-50%; התנאי - מגורים ל-5 שנים במקום

  רוצים לבנות וילה על מגרש של חצי-דונם המוצע לכם בחינם? החלטה חדשה ותקדימית של משרד השיכון מאפשרת קבלת מגרש לבנייה עצמית של וילות חינם מהמדינה, תוך סבסוד של 50% בהוצאות הפיתוח. מדובר בעיקר במקומות שבהם עלות הקרקע אפסית, כמו בנגב, בגליל, בגולן ובשטחי יהודה ושומרון. המטרה: למשוך זוגות צעירים מהמרכז.
  משרד השיכון החליט עוד, כי תנאי חיילים משוחררים בדואים יושוו לתנאי המשוחררים הדרוזים, שנהנים מסבסוד מלא של הוצאות הפיתוח.
  ההחלטה התקבלה באחרונה ומיושמת כבר בשטח. שר השיכון, נתן שרנסקי, אמר ל"ידיעות אחרונות", כי מדיניות זו תנחה את מחוזות משרד השיכון במסגרת תוכנית למשיכת זוגות צעירים ופיזור אוכלוסייה לפריפריה ב-5 השנים הקרובות. על מגרשים בגולן או ביהודה ושומרון תשלמו דמי פיתוח מסובסדים של 70 אלף שקל. הסבסוד חל רק על מגרשים של החטיבה להתיישבות בסוכנות היהודית,
  במטרה למנוע השתלטות עוינת על קרקעות. דמי הפיתוח כוללים את הכשרת הקרקע לבנייה, ומושפעים בעיקר מהמצב הטופוגרפי של המגרשים.
  בימים אלו מציעה, למשל, החברה הכלכלית גולן מגרשים לבנייה עצמית במושב גבעת-יואב, כיום מתגוררות שם 112 משפחות. במהלך פברואר הוצאו לשיווק 30 מגרשים במושב, חצי-דונם כל-אחד.
  הערך השמאי של מגרשים לבניית 'בנה ביתך' באזורי הנגב, הגליל, הגולן ויוש הוא נמוך. האינטרס של המדינה לשווקו חינם הוא גבוה. כדי למנוע רכישה ספקולטיבית, כמתבקש, המדינה דורשת מרוכשי הקרקע להתחייב להתגורר במקום 5 שנים לפחות.
  יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, עדי צביקל: "זהו ניסיון חיובי מצד משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל לנסות לעורר את השוק הרדום של הנדל"ן. הממשלה צריכה להשקיע יותר בתשתיות תחבורתיות ומסילתיות, כדי לקרב את מקומות המגורים אל התעסוקה.
  מנכ"ל משרד השיכון, אבי מעוז: "המדינה העמידה לה כמטרה גבוהה למשוך אוכלוסיות מהמרכז אל הפריפריה, אל הנגב והגליל. התוכנית המתבצעת עתה היא רק אחת מהנרקמות בממשלה".
  עו"ד יוסי נאמן, נשיא רשת התיווך סנצ'ורי 21: "זהו הניסיון השני של משרד השיכון בתקופה האחרונה לחזק את הפריפריה. הראשונה היתה ב'מבצע שרנסקי', שזכה להצלחה גבוהה. אבל ספק אם המצב הבטחוני מאפשר כעת לעודד אוכלוסיות גדולות לעבור לפריפריה".
  רו"ח פרדי צנוע, המתמחה בענף הנדל"ן: "התוכנית לא אטרקטיבית. חבל שמשרד השיכון לא עורך בדיקות שוק מקדימות לפני שיוצא עם תוכניות כאלה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "משרד השיכון: קרקעות חינם בגליל, בגולן וביו"ש"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים