שתף קטע נבחר

הכנסת אישרה המלצות רבינוביץ' למיסוי ענף הנדל"ן

הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את התיקונים בחוק מיסוי המקרקעין, שנועדו ליישם את המלצות ועדת רבינוביץ למיסוי ענף הנדל"ן. ההקלות ניתנות רטרואקטיבית מה-7 בנובמבר 2001

מליאת הכנסת אישרה הערב (ד') בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק והתיקונים הנלווים לה - שגובשו בעקבות המלצות ועדת רבינוביץ' לרפורמה במיסוי הנדל"ן.
בעקבות ההצבעה ייושמו תיקוני המס רטרואקטיבית, החל מה-7 בנובמבר 2001. ההמלצות כוללות בעיקרן הפחתת מס שבח מ-50% ל-25%, פטור ממס מכירה, הפחתה ניכרת במדרגות מס רכישה, וכן הקלות בבנייה לשכירות ובפינוי-ובינוי.
במסגרת התיקונים הוחלט, כי שיעור מס השבח המופחת ב-25% לא יחול במכירת מניות באיגוד מקרקעין, אלא אם האיגוד היה רשום ככזה 5 שנים לפני המכירה. ההטבות בשיחלוף קרקע (מכירה תמורת מכירה) יחולו גם במכירת זכות במקרקעין שהיא קרקע חקלאית, המשמשת לחקלאות.
שר האוצר סילבן שלום, אמר בעקבות אישור ההמלצות: "זוהי מהפכה חברתית וכלכלית שבאה לסייע לציבור הרחב ושתיתן דחיפה לענף הנדל"ן כולו. זהו המהלך משמעותי ביותר של מערכת המס בישראל, שבמשך עשר השנים האחרונות לא הצליחה ליישם ולממש רפורמה באף אחד מהתחומים המרכזיים של מערכת המיסוי".
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
יאיר רבינוביץ
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים