שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נעצרו מסיעי המחבלים בסי פוד מרקט ובבית ישראל
  מהחקירה התברר בין היתר כי המחבלים שביצעו את הפיגוע בסי פוד מרקט תכננו לבצע פיגוע בפסגת זאב, אבל האבטחה הכבדה במקום גרמה להם לנסוע לתל-אביב. עוד התברר כי איש המודיעין הכללי של תאופיק טיראווי עמד מאחורי הפיגוע בבית ישראל

  היום (ד') הותר לפרסום כי נעצרו שני מסיעיו של המחבל המתאבד בסי פוד מרקט בתל אביב והמסיע של המחבל המתאבד בשכונת בית ישראל. מפרטי החקירה מתברר בין היתר כי מבצעי הפיגוע בתל אביב התכוונו לבצע פיגוע בפסגת זאב, אולם בגלל ריבוי כוחות הביטחון בבירה, הם בחרו באותו הלילה לנסות ולבצע פיגוע במקום הומה אדם בתל אביב.
  ב-5 במארס נעצרו במחסום של המשטרה שהוקם מיד לאחר הפיגוע בצומת בית מעריב בתל אביב שני חשודים: מאזן מחמוד עומר קאדי, בן 22 מאל בירה ליד רמאללה, ומראד נזמי רזק עגלוני, בן 22 מכפר עקב בצפון ירושלים. השניים הועברו לחקירת השב"כ. בחקירתם הם הודו כי הסיעו את המתאבד איברהים חסונה מרמאללה לתל אביב. חסונה ביקש מהם להוריד אותו במקום בו יש ריכוז גדול של אנשים, והוא הורד על הגשר בצומת מעריב.
  לאחר שהשניים הורידו את המתאבד, הם חזרו לרמאללה דרך ירושלים, אך נעצרו בדרך. קאדי הודה בחקירה כי גוייס לפלג הצבאי של הפתח לפני כארבעה חודשים. במסגרת פעילות חולייתו הוא ניסה לבצע פיגוע בפסגת זאב בצפון ירושלים אך נכשל. כמו כן נכשל ניסיון נוסף של החוליה לרצוח חייל השומר על שדה התעופה בעטרות. במקביל השתתף קאדי יחד עם חולייתו בשמונה אירועי ירי על ההתנחלות פסגות.
  בחקירתו הודה עגלוני כי גוייס למשימה כחודש מראש. ב-4 במארס הפגיש מפקד החולייה, חלום אבו חמיד, את קאדי עם עגלוני. השניים התבקשו לסייע בהסעת מפגע.
  קאדי ועגלוני נפגשו באותו הלילה ברמאללה עם המתאבד חסונה וקיבלו הנחיות מדוייקות לגבי הפיגוע. ההנחיות היו להחדיר את חסונה החמוש באם-16 ושני רימונים להתנחלות לצורך ביצוע פיגוע. אולם השלושה לא הצליחו להגיע להתנחלות ובחרו להחדיר את חסונה לפסגת זאב. ריבוי כוחות ביטחון במקום מנע מהם לבצע זאת.
  בהתייעצות אותה ביצע עגלוני עם מי שהנחה אותו, חלום אבו חמיד, וביוזמת קאדי, הוחלט על שינוי היעד לתל אביב. השלושה עברו את מחסום א-ראם שמצפון לירושלים כאשר עגלוני נוהג ברכב בו הוחבאו אמצעי הלחימה, ואילו קאדי וחסונה עקפו את המחסום ברגל.
  השלושה חברו אחרי המחסום ונסעו לתל אביב. בהגיעם לאזור גשר מעריב זיהה עגלוני עבור חסונה את מסעדת סי פוד מרקט והשאיר אותו במקום. עגלוני וקאדי נסעו בחזרה לירושלים.
  ברגע שהתקבל הדיווח על הפיגוע, פרס מחוז ירושלים כוחות רבים בכל הכניסות לעיר כדי לנסות וללכוד את המסיעים שהיו אמורים לעבור בירושלים על מנת להגיע לרמאללה. השניים נעצרו בכביש מס 9, המקשר בין הגבעה הצרפתית לשכונת רמות בירושלים, תוך שהם מנסים להיפתר מתעודת הזהות של חסונה שהיתה ברשותם. הם עדיין נחקרים ע"י השב"כ.

  הפיגוע בבית ישראל: איש המודיעין הכללי מעורב

  בפיגוע בשכונת בית ישראל, ב-2 במארס, נהרגו 11 בני אדם. 10 דקות לאחר הפיגוע ניתנה הוראה על ידי מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, לכל יחידות המחוז שלא היו קשורות לפיגוע להציב מחסומים כדי לעצור את החשודים הקשורים לפיגוע.
  הצוות הבחין ברכב שנסע ברחוב הלני המלכה בניגוד לכיוון התנועה. משניסו אנשי הצוות לעצור את הרכב נמלט ממנו הנהג וניסה להסתתר. הנהג, אשרף חסין חגאגרה, בן 20 ממחנה הפליטים דהיישה שבגזרת בית לחם, נעצר על ידי המשטרה.
  חגאגרה הועבר לחקירת השב"כ ושם הודה שהוא העביר מבית לחם את המתאבד אחמד משארכה. עוד הודה חגאגרה כי יום קודם לפיגוע פנה אליו אחמד מוערבי, ראש ההתארגנות הצבאית של התנזים בבית לחם, המשרת גם במודיעין הכללי של תאופיק טיראווי, וביקש ממנו לשמש כנהג מוביל של מתאבד לתוך ירושלים.
  מוערבי פנה לחגאגרה מכיוון שהאחרון הוכר כגנב מכוניות, וכמי שמכיר את צורת ההברחה אל ירושלים. חגאגרה הסיע את המתאבד לאזור הפיגוע ושם הוריד אותו, כאשר המתאבד נושא על גבו תרמיל גב ובו המטען. חגאגרה הוסיף כי הוא הונחה על ידי מוערבי ללמוד היטב את הצירים, כדי שיוכל בעתיד לשמש להכנסת מתאבדים נוספים לירושלים. חקירתו נמשכת בשב"כ.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים