שתף קטע נבחר

תלונה: הסתה באתר "אינדימדיה"

האתר פירסם תמונת פוטומונטאז' באתר, בה נראה ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, לבוש מדי אס אס ומצדיע במועל יד לדגל צלב-הקרס

אתר "אינדימדיה" פירסם תמונת פוטומונטאז', בה נראה ראש ממשלת ישראל, אריאל שרון, כאשר הוא לובש מדי אס אס ומצדיע במועל יד לדגל צלב-קרס, שמתנוסס על רקע ירושלים. בתמונה נראית ידו של שרון נוטפת דם ומפיו יוצאת בועה בה נכתב "heil Israel".
יוני גולדבלט-לבב, עורך אתר האינטרנט הימני "דעות", טוען כי התמונה פורסמה בדף הראשי של האתר במשך כמה שבועות מאז פורסמה לראשונה, בתחילת דצמבר.
"אינדימדיה" מאפשר לכל גולש להיות העיתונאי ולפרסם תכנים באופן אוטומטי. נראה כי התמונה הופקה על ידי יוצר ברזילאי ולא על ידי מפעילי האתר. עם זאת, "אין לי ספק שעורכי האתר ומפעיליו היו מודעים לקיום התמונה באתר ולמרות זאת, הם לא הסירו אותה", טוען גולדבלט-לבב, "מדובר בהסתה של השמאל שחורגת בצורה קיצונית מגבול הטעם הטוב".
גולדבלט-לבב הגיש תלונה בגין הסתה למשטרת ישראל נגד עורכי אתר האינטרנט הישראלי של קבוצת התקשורת העצמאית "אינדימדיה" ומפעיליו בעקבות פירסום הפוטומונטאז'.
מאתר אינדימדיה נמסר כי "האתר מאפשר לכל אדם לפרסם ידיעה או דעה. בממוצע עולות לאתר כחמישים ידיעות ליום, שפורסמו על ידי בני אדם מכל רחבי העולם, מהתנחלויות ועד ארצות ערב. עורכי האתר לא מורידים, משכתבים או עורכים שום ידיעה או דעה, בלי שום קשר לדיעות הפרטיות שלהם, אלה אם כן היא כוללת קריאה ישירה לאלימות, ביטויים גזעניים ישירים ופוגעים, פרסום מסחרי או מידע המוכח כשיקרי. הקריקטורה המדוברת שנשלחה מברזיל מעולם לא הופיעה בעמוד הראשי של האתר. היא הופיעה כקישור באזור הפרסום החופשי באתר ב-5 לדצמבר2001 וירדה לאחר מספר שעות לארכיון הידיעות".
הפוטומונטאז' מופיע באתר "אינדימדיה" גם בזמן פרסום כתבה זו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:ערן (יופי) כהן
ראש הממשלה, אריאל שרון
צילום:ערן (יופי) כהן
מומלצים