שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סימפונט רעננה פיטרה את המנצח אלוורו קסוטו

  התזמורת וויתרה על שירותיו של קסוטו לאחר שביטל את בואו לישראל בשל המצב הביטחוני

  הנהלת סימפונט רעננה הודיעה היום על פיטוריו של מנהלה המוזיקלי, המנצח הפורטוגלי אלוורו קסוטו, לאחר שזה ביטל את בואו לישראל מספר פעמים בשל המצב הביטחוני המעורער בישראל. מנכ"ל סימפונט רעננה, אורית פוגל ויו"ר ההנהלה הציבורית של התזמורת, עו"ד יעקב ישראלי, הודיעו השבוע לקסוטו כי הם מוותרים על המשך שירותיו בעונה זו ומבטלים במקביל כל התקשרות עמו גם במהלך עונת המנויים הבאה של התזמורת.
  צעד זה ננקט, לדברי ההנהלה, לאחר שקסוטו הודיע על ביטול בואו לשני קונצרטים עם התזמורת שנקבעו ל-21 ול-23 בחודש אפריל. במכתב נוקב ששלחו חברי ההנהלה לקסוטו, הם הביעו את אכזבתם האישית והמקצועית: "אנו מאוכזבים ומתקשים להאמין. לא ציפינו לצעד כזה דווקא ממך. בכל שעה קשה לישראל, תמיד הגיע זובין מהטה לארץ, מלווה במוזיקאים מהחשובים בעולם כדי להפגין תמיכה ואמון במאבקה של ישראל. מתוך הכרותנו, זה היה הדבר הראשון שהיינו מצפים לו גם ממך".
  האכזבה העמוקה נבעה גם מפני שקסוטו הוא בן למשפחה יהודית ידועה וחשובה, שעליה נמנה, בין היתר, גם אומברטו קסוטו, מפרשני התנ"ך החשובים בעולם. אלפונסו קאסוטו, אביו של המנצח, היה אספן יודאייקה ידוע שאוספיו משמשים עד היום חוקרי תרבות והיסטוריה ברחבי העולם. קאסוטו מונה כמנהלה המוזיקלי של תזמורת סימפונט רעננה בחודש אוגוסט בשנת 2001, והקונצרט הראשון של התזמורת עליו ניצח היה בחודש אוקטובר באותה השנה. בימים הקרובים אמורה תזמורת סימפונט רעננה לפרסם את תוכניתה לעונה הקרובה וכן את מינוי מחליפו של קסוטו.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פוגל, מנכ"לית הסימפונט: מאוכזבת
  לאתר ההטבות
  מומלצים