שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  סולל-בונה עלולה לקרוס בגלל בריחת עובדים זרים
  כך טוען ניצב בדימוס יאיר יצחקי, האחראי על העובדים הזרים בחברה. לדבריו, בריחת העובדים גרמה פגיעה חמורה בעבודות

  חברת סולל-בונה מקבוצת שיכון-ובינוי עלולה לקרוס בגלל בריחתם של אלף פועלים זרים מתוך 3,500 פועלים זרים העובדים בחברה, כמו גם התחייבויות של למעלה ממיליארד שקל. כך התריע ניצב בדימוס יאיר יצחקי, האחראי על העובדים הזרים בסולל-בונה. לטענת יצחקי, בריחת העובדים גרמה לפגיעה חמורה בעבודות החברה כתוצאה ממחסור בידיים עובדות. יצחקי אמר את הדברים בפני הוועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים, שהתכנסה אתמול בכנסת בהשתתפות נציגי הקבלנים והחקלאים.
  יצחקי הוסיף ואמר, כי בסוף 2001 היו לסולל-בונה התחייבויות של מיליארד שקל. כמו כן טען יצחקי כי בעיית העובדים הזרים אינה מיוחדת לסולל-בונה, והיא פוגעת בכל ענף הבנייה בארץ. לדבריו, חברות רבות עלולות לקרוס כתוצאה ממחסור בידיים זרות.
  סולל-בונה נחשבת לחברת התשתיות הגדולה בארץ, והיא בעלת ותק של עשרות שנים בבנייה ובסלילת כבישים. החברה פועלת בעיקר במדינות העולם השלישי באפריקה ובמרכז אמריקה. לפני שבוע הגישה סולל-בונה-ארצות-חוץ תביעה בסך 11.8 מיליון שקל נגד אלמנת המנכ"ל שלה לשעבר, בחשד לקבלת שוחד.
  לפני מספר שבועות פירסמה סולל-בונה הודעה, כי זכתה בשורה של מכרזי בנייה בהיקף כולל של 550 מיליון שקל. היקף תיק העבודות של החברה מגיע היום ל-3.1 מיליארד שקל, לעומת 2.2 מיליארד שקל ב-2000.
  בשבועות האחרונים חל שינוי דרמטי בסולל-בונה, עם מינויו של סמנכ"ל הכספים, שמעון הייבלום, למ"מ מנכ"ל החברה. זאת, לאחר שהמנכ"ל, שאול עמית, מונה לאחראי על אגף התשתית החדש בשיכון-ובינוי. שינויים פקדו גם את חברת היזמות של סולל-בונה, שגם המנכ"ל שלה הוחלף בימים אלו.
  יצחקי מסר בתגובה כי ניסיתי לתאר את המצב מבחינת הקבלנים. השיטה הנהוגה היום, כשלכל חברה מוענקת כמות מסויימת של ויזות, מחייבת אכיפה. הבאתי את סולל-בונה כדוגמה לחברה עם התחייבויות גדולות. אם בריחת העובדים הזרים תימשך, ומספר הברחנים יעלה, הענף כולו יקרוס. הצגתי את המצב הקשה של ענף הבנייה, שמישהו צריך לשים לו סוף, ורק למשטרה יש את היכולת הזאת.
  פרסום ראשון:,
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "סולל-בונה עלולה לקרוס בגלל בריחת עובדים זרים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים