שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  האינטרנציונל קרא לפלסטינים להתפשר על זכות השיבה

  חברי האינטרנציונל הסוציאליסטי שהתכנסו במרוקו קראו לפלסטינים ולישראלים להתפשר בסוגיית הפליטים ולהכיר בירושלים כבירת ישראל ופלסטין

  האינטרנציונל הסוציאליסטי, שהתכנס אתמול (ו') בקזבלנקה שבמרוקו, קרא לפלסטינים להסכים לפשרה בנושא הפליטים וזכות השיבה, פשרה שתזכה לתמיכת הקהילה הבינלאומית. האינטרנציונל קבע שירושלים תשמש כבירת שתי המדינות, ישראל ופלסטין.
  בהחלטת האינטרנציונל הסוציאליסטי נאמר שהכרה הדדית בין ישראל לפלסטין צריכה להיות תנאי התחלתי, עוד לפני שהמשא ומתן המדיני ייפתח. רעיון דומה הועלה במתווה פרס ואבו-עלא.
  נשיא האינטרנציונל, אנטוניו גוטרס מפורטוגל, אמר ש"ההחלטה מבטאת צעד היסטורי שמפיח תקווה. שלום באזור אפשרי והכרחי. אלימות רק מובילה לאלימות".
  ראש ממשלת מרוקו, שנאם בוועידה, תקף בחריפות את ישראל על אחריותה לכיבוש ולמצבם של הפלסטינים. הנציג המצרי בוועידה תקף אף הוא את ישראל בעניין.
  יו"ר האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד, שנאם בכנס האינטרנציונל מתחל ביקורת חריפה על הרשות הפלסטינית ועל ישראל. הוא אמר ש"מאז תחילת האינתיפאדה החליט ערפאת כאילו לשחק לידיו של שרון, לחזק אותו ולהחליש את מחנה השלום הישראלי". שריד אמר ש"איש אינו רשאי לעסוק בטרור נגד אזרחים, לא כל שכן מי שעומד בראש רשות מדינית".
  חברי האינטרנציונל ישובו ויתכנסו מחר לדון בסכסוכים באפריקה ובהכנה לוועידה לאיכות הסביבה ביוהנסבורג שבדרום אפריקה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים