שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הוחמר עונשו של האנלייזר: שנה וחצי מאסר
  הפרקליטות עירערה על העונש שהטיל עליו בימ"ש השלום בכפר סבא - ששה חודשי עבודות שירות. בית המשפט המחוזי קבע: העבירות מחייבות ענישה משמעותית

  בית המשפט המחוזי בתל אביב החמיר הבוקר (ד') בעונשו של אהוד טננבאום, המכונה "האנלייזר", וגזר עליו שנה וחצי מאסר. השופטים קבעו שבית המשפט השלום בכפר סבא, שגזר לפני כשנה על טננבאום שישה חודשי עבודות שירות - הקל מדי בעונשו.
  טננבאום התפרסם לפני כארבע שנים לאחר שפרץ למחשבים באמצעות האינטרנט. בין היתר פרץ למחשבי נאס"א, מוסדות ממשל בארה"ב, משרד ההגנה האמריקני, חיל האוויר והצי האמריקני וכן לאתר הכנסת ואתר נשיא המדינה.
  השופטת דבורה ברלינר כתבה בהחלטתה, שמעשיו של טננבאום לא היו מעשה לצון חד פעמי או גחמה, אלא פעילות מתמשכת ושיטתית שגייסה לעזרתה את כל התחכום האפשרי בנושא המחשבים. השופטת גם כינתה את מעשיו של טננבאום כ"וונדליזם אלקטרוני" וכתבה שכינוי זה הולם ומבטא נכונה את דרך פעילותו.
  לדבריה: "משמעות העבירות, היקפן, ריבויין והנזקים הישירים והעקיפים שהן גורמות, כמו גם התחכום בהן בוצעו, שיתוף הרבים בביצוע העבירה ומהות האתרים שאליהם חדר, מצביעים על חוסר מעצורים מוחלט, פגיעה בזכויות הפרט וזכויות הכלל ופגיעה בתדמיתה של מדינת ישראל".
  "כמו כן", כתבה השופטת, "אורך התקופה שבמהלכה בוצעו העבירות, והעובדה שלא הפסיק את ביצוען עד אשר נתפס, הצורך להבהיר כי מדובר בעבירות קשות ומכוערות ולהילחם ברושם לא נכון הקיים בציבור ביחס למשמעותן - כל אלה גם יחד יוצרים במקרה זה 'קטלוג' מרשים ומפואר של נימוקים המחייבים ענישה משמעותית".
  השופטים קבעו עוד כי יש צורך בהרתעה ובהשמעת קול ברור ובלתי מתפשר באשר למשמעות הערכית והמעשית של עבירות מחשב.
  יצויין כי סעיף נוסף בגזר הדין שניתן לטננבאום בבית משפט השלום - תשלום קנס כספי בגובה של 75 אלף שקל - נותר על כנו.
  טנבאום נראה המום מהחלטת השופטים, וסירב לדבר עם העיתונאים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מאיר פרטוש
  טננבאום בעת הרשעתו הקודמת
  צילום: מאיר פרטוש
  מומלצים