שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המלצה: להשאיר את חוות הדגים באילת

  שרי החקלאות והתחבורה ממליצים שלא לפנות את חוות הדגים מנמל אילת עד לקיום דיון בנושא בממשלה. היום - הארגונים הירוקים הכריזו על "יום ללא דניס"

  שר החקלאות ושר התחבורה ממליצים להשאיר את כלובי הדגים בחוות הדגים באילת במקומם, עד שתתקבל החלטת ממשלה בעניין חקלאות ימית בנמל אילת.
  ההמלצה באה על רקע צו פינוי שהוצא לחווה, לאחר שתמה הארכה שקיבלו מפעיליה מוועדת הערר המחוזית לתכנון ולבניה. על פי הצו נדרשים מפעילי החוות לפנות ממימי הנמל את כלובי הדגים עד ה-18 ביולי. עיריית אילת, הנאבקת בחווה מזה שנתיים, בירכה על הוצאת צו הפינוי ואף הציעה למפעילי החווה סיוע בהעברת הכלובים והקמת חווה לגידול דגים באתר אחר.
  עד כה לא התקיים דיון בנושא חוות הדגים בממשלה, למרות ששר הבריאות, ניסים דהן, אשר מונה על ידי הממשלה לעסוק בנושא, הגיש את המלצותיו כבר לפני כחודשיים. בהמלצותיו קבע דהן כי יש צורך לערוך מחקר מקיף בנושא חוות הדגים, אולם להתיר לחווה להישאר במפרץ אילת לפחות עוד שלוש שנים.

  "יום ללא דניס"

  מפעילי חוות הדגים מסרו בתגובה: "אנחנו מקבלים בסיפוק את המלצות שרי החקלאות והתחבורה, כיוון שגם אנו מאמינים וסבורים שאין לנקוט בפעולות דרסטיות לפני שהממשלה דנה בחקלאות הימית".
  היום (ו') תערוך החברה להגנת הטבע, בשיתוף עם עמותת "צלול" וארגון הסטודנטים "מגמה ירוקה" את "יום ללא דניס".
  במסגרת יום המחאה יוצבו דוכני הסברה מול מסעדות המוכרות דגי דניס מאילת ברחבי הארץ והציבור ייקרא להחרים את הדגים הגדלים בחווה. מפעילי חוות הדגים אמרו על פעילות המחאה: "הציבור הישראלי כבר הוכיח ברגליים ובבטן שהוא לא מקבל את ההשמצות ולראיה - דג הדניס שגדל באילת הוא אחד הדגים האהודים ביותר במסעדות ישראליות".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים