שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  אסתר רוט: "העלייה הרוסית הצילה את הענף"

  שיאנית ישראל הוותיקה ביותר בהיסטוריה לא מופתעת מהיכולת שמגלה היורשת החדשה, אירנה לנסקי, אך טוענת שהצלחותיה אינן מסמלות שיפור כלשהו ברמת האתלטיקה בארץ. בעקבות שבירת שני השיאים העתיקים שלה בתוך חודש, היא אומרת: "מדובר בעניין של זמן עד שיישבר השיא הבא"

  חודש אחרי ששברה את שיאה העתיק של אסתר רוט-שחמורוב בריצת 100 מטרים משוכות מ-1976, לקחה אירנה לנסקי שיא נוסף מידיה של רוט, הפעם מ-1975 בריצת ה-200 מטרים. רוט עצמה משתדלת לא להישמע מאוכזבת מאיבוד השיא הנוסף: "לא נראה לי טבעי להחזיק שיא לאומי במשך כמעט שלושים שנה. אני חושבת שמהבחינה הזו - של החזקת השיא - אני שיאנית העולם, כך שאני לא עצובה יותר מדי".

  - ציפית לכך שלנסקי תשבור את שיאך?

  "ההפתעה הייתה התוצאה שלה לפני חודש, ככשברה את השיא שלי ב-100 מטרים משוכות (לנסקי רצה 12:90, ושברה את השיא שנחשב האיכותי ביותר של רוט - א.י.). ברגע שזה קרה, ההפתעה בשיא הבא הייתה קטנה יותר".

  - האם גם שיאך האחרון, בריצת ה-100 מטרים, נמצא בסכנה?

  "ברור לי שכרגע זהו רק עניין של זמן עד שאירנה תשבור גם את השיא הזה, במיוחד לאור ההפרש הדרמטי בו שיפרה את השיא ב-200 (47 מאיות השנייה - א.י.)".

  - שיפור השיא הוא חלק מתהליך כולל של שיפור באתלטיקה הישראלית?

  "אני מזהה תהליך של שיפור אצל הגברים במקצועות הריצה למרחקים קצרים. יש היום יותר מעשרה רצים ישראלים שיורדים מה-11 שניות בריצת ה-100 מטר, והרצים המובילים שלנו, כולל נבחרת ה-4X100, זוכים להישגים יפים. אצל הנשים אין כל שיפור לעומק מאז התקופה שלי. יש רק את אירנה. בעבר דנו הרבה בנושא, כיצד הספורטאים העולים מייצגים את ישראל. היום זה כבר מקובל בכל הענף, ואני חושבת שאלמלא העלייה הרוסית, הענף היה גווע לחלוטין".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אסתר רוט. בזכות העלייה הרוסית
  צילום: יוסי רוט
  לנסקי. השיא הבא בדרך
  צילום: יוסי רוט
  מומלצים