שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הדולר היציג - 4.826 שקל. עליות חדות בסיום בת"א
  הדולר היציג ירד היום ב-1.15% ונקבע על רמה של 4.826. המעו"ף עלה ב-2.7% על רקע ההערכות לפתיחה חיובית בוול-סטריט. מניות הפועלים עלו במחזור הגדול בשוק

  נמשכת ההיחלשות המואצת בערך הדולר במסחר מול השקל. מאז הורדת הריבית ב-2% ביום ב' האחרון הולך הדולר ונחלש. היום נחלש שערו היציג של המטבע האמריקני ב-1.147% לרמה של 4.826 שקל. אתמול נקבע שערו היציג של הדולר על רמה של 4.882 שקל, ירידה של 0.752%.
  הפדראל-ריזרב החליט אתמול שלא לשנות את הריבית הבסיסית על הדולר: 1.75% בשנה. הנהלת הפד העריכה, כי במצב הנוכחי, יש איזון בין סכנות האינפלציה לבין סכנות המיתון. הרמה הנוכחית של הריבית האמריקנית היא הנמוכה מזה 40 שנה. היו שציפו לעלייה בריבית האמריקנית על רקע היחלשות הדולר מול יתר המטבעות בעולם. האירו כבר קרוב מאד לרמת הדולר. פעילים בישראל ציינו כי החלטת הנגיד האמריקני עשוייה לחזק את מגמת התחזקות השקל מול הדולר, שכן הריבית (9.1%) בישראל אטרקטיבית בהרבה מזו שבארה"ב.

  עליות חדות בסיום המסחר בת"א

  עליות שערים חדות נרשמו היום במסחר בבורסת ת"א. מדד ת"א 100 עלה בסיום ב-2.9% לרמה של 354 נקודות. מדד ת"א 25 עלה ב-3.2% לרמה של 365.5 נקודות. מדד התל-טק עלה ב-0.7% לרמה של 203 נקודות. מחזור המסחר הסתכם ב-477 מיליון שקל, על רקע פקיעת אופציות המעו"ף הבוקר. השער הקובע לפקיעת האופציות ביוני נקבע הבוקר על 358.25, עליה של 1.17%, המחזור - 185 מיליון שקל.
  בבורסת ת"א נרשמו אתמול ירידות של יותר מ-2% בגין החשש מהתמוטטות הנאסדא"ק על רקע פרשיית וורלדקום. הירידות באו אחרי שביום ג' זינק השוק ביותר מ-3%. כעת, לאחר שהנאסדא"ק סיים אתמול בעליות קלות, שבו לשוק התל-אביבי עליות השערים. ההערכות כי גם היום יירשמו עליות בארה"ב, על רקע פרסום נתוני מאקרו מרשימים, הוסיפו רוח למפרשי הבורסה, שסיימה כאמרו בעליות חדות.

  מניות בולטות

  טבע עלתה במחזור ער. החברה צפויה לקבל בשבוע הקרוב את אישור ה-FDA לשיווק שתי תרופות חדשות, עם היקף מכירות של כ-2.2 מיליארד דולר ב-2001. המדובר בתרופות ה-lisinopril וה-Lisinopril/HCTZ שהן גירסאות גנריות לתרופות ה-Prinivil ה- Prinizide של מרק, שהפטנט עליהן אמור לפוג ב-29 ביוני 2002. מטבע נמסר כי החברה טרם קיבלה את האישור לשווק את המוצרים.
  מניות הפועלים עלו בסיכום יומי בחדות ובמחזור הגבוה בשוק המניות. דלק קידוחים ואבנר ריכזו עניין. ים תטיס, בה חברות דלק קידוחים ואבנר, הודיעה אתמול כי חברת החשמל חתמה עימה על לאספקת גז טבעי ל-11 שנים או 18 מיליארד מ"ק גז (המוקדם מהשניים). עלות רכישת הגז לחברת החשמל תגיע לכ-150 מיליון דולר לשנה.
  קרדן הודיעה היום על מכירת כל אחזקותיה (45%) בחברת אוליביה גורמה, תמורת 8 מיליון שקל. הרוכשת היא תנובה, שתדגדיל בכך את אחזקותיה ל-100%. ישראמקו נסחרת בלא שינוי בערכה. קבוצת אנרגיית המזרח התיכון וישראמקו דרשו אתמול במכתב לראש הממשלה, אריאל שרון, לפעול לכך שחברת החשמל תרכוש גם מהן גז טבעי. זאת, בעקבות הפרסום ב"גלובס" בסוף השבוע, לפיו חברת החשמל החליטה להוסיף ספק גז שלישי, בריטיש גז - מבלי לצרף גם אותן.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים