שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  המדינה מערערת על קולת עונשי 2 ממנהלי דסק"ש
  פרקליטות מחוז ת"א דורשת להשוות את עונשם של יוסף בוק ויעקב אשל - מאסר על תנאי - לעונשו של דב תדמור - עבודות שירות. בוק ואשל צפויים לערער היום על עונשם המקורי

  המדגינה, באמצעות פרקליטת מחוז ת"א, עו"ד אלה רובניק, הגישה היום (ה') ערעור על עונשם של שניים ממורשעי פרשת דסק"ש. הערעור הוגש כנגד עונשם של יוסף בוק, ששימש בין 1991 ל-1995 כמנהל הכספים של דסק"ש, וכנגד עונשו של יעקב אשל, ששימש באותה התקופה כמנהל בכיר בחברה.
  בוק ואשל הורשעו בפברואר השנה ביחד עם יו"ר דסק"ש בשנים המדוברות, דב תדמור, והיועץ המשפטי שלמה כהן. השניים (וכך גם כהן) נענשו ב-12 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 450 אלף שקל כל אחד, בעוד על תדמור הוטל עונש של 6 חודשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות, 12 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 700 אלף שקל. הפרקליטות דורשת כי עונשם של בוק ואשל ישתווה לזה של תדמור.
  השניים הורשעו בביצוע 18 עבירות על חוק ני"ע בניסיון להסתיר דו"חות מהציבור. "ביהמ"ש טעה כשהשית עונש של מאסר על תנאי בלבד. עונשם אינו הולם את חומרת מעשיהם כפי שהיא באה לידי ביטוי בהכרעת הדין. מעשי העבירה נעשו תוך קשירת קשר, תכנון משותף ובחירה במודע בכוונה ובדרך הפלילית. תפקידו של כל נאשם היה משמעותי וחשוב", טענה רובינק. לגבי כהן מציינים בפרקליטות, כי אינם דורשים את החמרת העונש בשל מצבו הבריאותי.
  היום יגישו בוק ואשל ערעור על פסק הדין של בית-משפט השלום בת"א מפברואר. היום מסתיימים למעשה 45 הימים במסגרתם יכולים הצדדים לערער. גם דסק"ש עצמה, שבית המשפט גזר עליה קנס של 800 אלף שקל,צפויה לערער.
  על פי כתב האישום, פעלו הנאשמים בדסק"ש כדי להסתיר מהציבור את הדו"חות הכספיים של ישקר (וטכנולוגיית להבים הבת) שבשליטת משפחת ורטהיימר, על אף שדסק"ש החזיקה ביותר מ-25% ממניותיה. הדו"חות הכספיים של החברות הכלולות לא נכללו ב-18 דו"חות שפרסמה דסק"ש בין 1990 ל-1995, וכתוצאה מכך הגיעו לידיעת הציבור דו"חות חסרים ומטעים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים