שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דרור עדני השתחרר מהכלא: "אני דרייפוס 2000"
  עדני הוא הראשון מבין המעורבים ברצח רבין שמשתחרר מהכלא, לאחר שבע שנות מאסר. "הנני חף מפשע", אמר עדני בצאתו מהכלא, "אין לי קשר לרצח רבין, אותו אני מגנה מכל וכל"

  דרור עדני, בן 30, שהורשע בקשירת קשר לרצוח את ראש הממשלה, יצחק רבין, השתחרר היום (ג') מכלא אוהלי קידר בתום שבע שנות מאסר. עדני הורשע גם בעבירות של קשירת קשר לפגיעה בערבים, ייצור נשק ואחזקתו שלא כחוק.
  עדני הוא הראשון מבין המורשעים במעורבות ברצח ראש הממשלה שהשתחרר מהכלא. את יגאל עמיר, רוצחו של רבין, הוא הכיר בשירותם הצבאי בגולני. עמיר ניסה מאוחר יותר לשדך לו את אחותו, ורדית. עדני הורשע בין היתר בכך שנתן ליגאל עמיר תת מקלע "עוזי" שהיה מיועד לרצח ראש הממשלה, אך בסופו של דבר לא נעשה בו שימוש.
  לפני כשנתיים דחתה ועדת השיחרורים את בקשתו של עדני להשתחרר בתום שני שלישים מתקופת מאסרו, משום שנקבע כי הוא עדיין מסוכן לציבור, ומשום שלא הודה בפשע שבו הורשע ולא הביע חרטה על מעשיו. היום, כשלושה וחצי חודשים לפני תום תקופת מאסרו ה"רשמית", השתחרר עדני ב"שחרור מנהלי". חברי המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה עתרו לבג"ץ נגד השחרור, אבל עתירתם נדחתה.

  "נעשה לי חוסר צדק"

  עדני לא התראיין לכלי התקשורת מאז שנעצר. בצאתו מהכלא הוא שלף פתק והקריא כמה משפטים: "אני רוצה להבהיר באופן חד משמעי שדרור עדני הוא דרייפוס במהדורה של שנות ה-2000", טען, "הנני חף מפשע. אין לי ולא היה לי שום קשר לרצח רבין, אותו אני מגנה וגיניתי תמיד מכל וכל. לולא אמונתי בבורא עולם לא הייתי מצליח לשרוד את שבע השנים הקשות בחיי. שנים אלה לא ניתן להשיב, אך אני מאמין באותה עוצמה, בעזרת השם, שהאמת תצא לאור ויוחזר לי שמי הטוב".
  על קשריו עם האחים יגאל וחגי עמיר אמר עדני: "לא היה לי אתם קשר אז, לא במהלך המעצר וגם לא עכשיו. אני לא קשור למה שנעשה. אני יכול לומר שנעשה לי חוסר צדק, שהוכנסתי לבית הסוהר וחירותי נשללה ממני".
  לאחר שנשא את דבריו מיהר עדני להיכנס למכוניתו של אחיו ונסע לדרכו.

  "הוא רוצה לחזור להיות אלמוני"

  אביו של עדני, שמתגורר בהרצליה, סיפר בימים האחרונים שלא ראה את בנו מאז עבר לכלא אשל, סמוך לבאר שבע. "הילדים שלי בקשר אתו. זה רחוק מדי בשבילי לנסוע עד שם. כשהוא היה בכלא לא רחוק מפה, נסעתי אליו פעם בחודש או חודשיים". האב טען כי אינו מכיר את פרטי הפרשה, "הבן שלי יחיאל היה גר ליד משפחת עמיר, והבנתי שכשדרור הלך לבקר אותו, הוא הכיר אותם והיה חבר של אחותו של יגאל. יותר מזה אני לא יודע".
  עו"ד ציון אמיר, שהיה פרקליטו של עדני, אמר: "אני יודע שהוא רוצה לחזור להיות אדם אלמוני. ככל הנראה הוא יגור עם אחד מאחיו. אני יודע שהוא רוצה להתחתן ולהקים משפחה. לא נראה לי שהוא יעסוק בפעילות פוליטית, הוא לא רואה את עצמו כסוג של סמל. הוא איש ספר שמתכוון להשאר בתחום לימודי התורה".

  בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס.  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  עדני. נתן תת מקלע ליגאל עמיר
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים