שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אייל גולן: "מרצדס קבריולט? לא עכשיו"
  אייל גולן על איזו קבוצה תיקח אליפות השנה, על הכשרון שלו (לשעבר) בכדורגל, על הפסקת שיתוף הפעולה עם אתניקס, על החלפת המרצדס, ועוד. מבחר מן הפורום שנערך עם אייל גולן ב-ynet  - האם שינית אי פעם את השם בעברך?

  "שמי תמיד היה אייל".

  - האם כתבת את השיר "יפה שלי" לאילנית לוי?

  "השיר נכתב לפני שהכרתי את אילנית. לא אני כתבתי אותו, אלא זאב נחמה".

  - זה נכון שערוץ 10 הציעו לך להנחות תוכנית ספורט?

  "אולי, אבל אני לא יודע מזה".

  - למה הפסקת את שיתוף הפעולה עם אתניקס?

  "הגענו למיצוי בחלק האמנותי, אבל נשארנו חברים ואולי נעבוד שוב בעתיד ביחד".

  - ראיתי באחד הקליפים שלך מרצדס SL. היא שלך?

  "היום אני נוסע על אוטו אחר. חשבנו, אני והאנשים שמאחוריי, שרכב כזה יכול לפגוע בתדמית. זה מרצדס קבריולט ואני לא אחד שיסתובב עכשיו עם אוטו פתוח ו'אראה לכולם'".

  - מדוע עשית פרסומת עם אמא שלך ולמה אתה חושב שאדיר מילר העתיק ממך?

  "שאל את אדיר מילר למה הוא העתיק".

  - למה אתה לא עושה מילואים כמו כולם?

  "תמיד הופעתי בפני חיילי צה"ל, ועכשיו אני עושה זאת במסגרת מילואים".

  - איפה שרתת במהלך שירותך הצבאי?

  "הייתי עובד רס"ר בתל השומר".

  - מי תיקח אליפות השנה?

  "אני אמנם אוהד בית"ר י-ם, אבל לדעתי אם מכבי חיפה תעבור את שטרום גראץ - היא הולכת להיות האלופה בעשר השנים הבאות ולהיות כמו מכבי ת"א בכדורסל".

  - אתה תורם לפעמים לצדקה? וגם: מתי התגייסת לאחרונה אם בכלל?

  "אני הולך הרבה לבתי חולים לילדים, כמו דנה ושניידר, ומשתתף בכל האירועים ש'קו לחיים' עושים, וגם 'משאלת לב'. ההבדל ביני לבין אמנים אחרים הוא שהם מביאים איתם מצלמה ואני לא".

  - למה לא שומעים את דעותיך הפוליטיות?

  "אני מעדיף לשמור את הדעות הפוליטיות שלי לעצמי, כי לפעמים אתה אומר דעה כלשהי שהצד השני לא כל כך אוהב. לכן אני מעדיף להיות א-פוליטי".

  - האם אתה גולש באינטרנט?

  "כן, אני גולש. בעיקר נכנס לכל מיני אתרים בתחום התרבות. צ'טים עם חברים (בעיקר זאב נחמה - שנמצא כל לילה און ליין), ספורט. כל פעם אני נכנס למקומות אחרים, אבל כאמור - בעיקר אתרים בתחום התרבות".

  - אייל, האם יש סיכוי שהפועל מרמורק תחזור אי פעם לימיה הגדולים?

  "הפועל מרמורק תחזור פעם לימיה הגדולים. השאלה היא 'מתי זה פעם'".

  - האם היית מוכן בעתיד לייצג את ישראל באירוויזיון?

  "אני לא יכול להבטיח שאני אשתתף בו, אבל אם זה יקרה - זה יהיה כבוד גדול בשבילי".

  - הדיסק האחרון שלך לא משהו. זה לא כבר מזרחית. הקול שלך נהיה שונה.

  "אם תפסיק להתייחס לקטע שארקדי דוכין כתב את האלבום ותתייחס לשירים כשירים שאייל גולן שר אותם ותחשוב בראש שירון כהן כתב אותם - תבין שהשירים מצוינים ואין ממה להתאכזב".

  - האם אינך חושב שה"מזרחית לייט" שאתה ושרית חדד הנהגתם מבטאת סימנים של "השתכנזות" במוזיקה שלכם? אולי קהל המעריצים שלכם גדול יותר, אבל איבדתם את הטעם של השירה המזרחית. בתור מי שהתיימר בעבר להיות יורשו של זוהר ארגוב, די סטית מדרך הישר.

  "אני לא חושב שמה שאני עושה זה השתכנזות. אין מושג כזה, השתכנזות. מה זה? אני עושה מוזיקה שאני אוהב ועד היום גם הקהל אוהב. אם נגעת בעניין של זוהר ארגוב: להזכירך, בתחילת דרכו הוא שר רוק. עופר לוי בחר בדרך שלו וקוקו בחר את הדרך שלו עם 'פקח פורק סחורה'. ואני בחרתי בדרך שלי".

  - בתחילת דרכך שיתפת פעולה עם להקת אתניקס וכיום אתה עובד עם יוצרים שונים. אין בך את הרצון ליצור לבד את השירים שאתה מבצע?

  "בעתיד אני מקווה מאוד שאעשה את זה".

  - יש שוני בסגנון המוזיקה בדיסקים שלך, ובעצם זה מה שמקנה לך את התואר 'זמר לכל'. האם התואר מקובל עליך?

  "כן, התואר הזה מקובל עלי".

  - יש לי תלמיד שמאוד רוצה להיות זמר. איזה עצות אתה יכול לתת לו?

  "המקצוע הוא מאוד מורכב. בגדול - כדי להצליח צריך לעבוד קשה. השאלה היא גם מה כיוון המוזיקה של המנסים. אם זה מוזיקה מזרחית - צריך להשתפשף ולעבור במועדונים של מוזיקה כזו. בכיוון של רוק ישראלי - צריך לשאול את האנשים שמבינים בזה".

  - מה דעתך על המצב הביטחוני והכלכלי בארץ?

  "משתי הבחינות המצב לא טוב. אני מאוד מקווה שישתפר, הן במישור הביטחוני והן במישור הכלכלי. שיחזרו השקט והשמחה לארץ הזאת".

  - האם תעשה פעם דיסק גם באנגלית, בסגנון יותר רומנטי?

  "יותר רומנטי ממה שאני עושה עכשיו זה שנאה... אני שר כל כך הרבה על אהבה, מעבר לזה כבר אין. הרי אומרים שיש קו דק בין שנאה לאהבה. לא רוצה לעבור אותו לכיוון השני. ולא נראה לי שאני אקליט דיסק באנגלית".

  - למה אתה לא שר גם שירים תימנים?

  "דבר ראשון, אני לא מדבר תימנית. דבר שני, גם אני חושב שציון גולן זמר גדול. אני משאיר לו את כל הבמה בתחום הזה".

  - אם לא היה מתמזל מזלך להיות זמר, מה אתה חושב שהיית עושה היום?

  "הייתי משקיע יותר בכדורגל, כי כשרון היה לי. אולי הייתי מצליח גם בזה. אבל אני זמר ואני מצליח ומקווה מאוד להמשיך להצליח. טוב לי עם זה".
  ולקינוח, מקבץ הגיגים נבחרים של המלך. על קריירה: "לגבי שאלה ששאלה בחורה בכינוי "מישהי". השאלה היתה אם הקריירה שלי היא דברים שאני חושב בתת מודע ואז קורים לי, או שזה דברים שבאים מאליהם. התשובה שלי היא: אין דברים שקורים מאליהם במקצוע כזה. מצד שני - אין דבר כזה שאני חושב על זה בתת מודע ואז זה קורה. ההצלחה בתחום המקצועי נובעת מעבודה נכונה עם האנשים הנכונים, עם חומרים נכונים וההצלחה בקטע הזוגי, זה שפשוט לא צריך להתבייש. ניגשים לבחורה, אומרים את מה שחושבים ומ-ק-ס-י-מ-ו-ם מקבלים תשובה שלילית. אבל לפחות יודעים שניסינו".
  אייל על הדיסק החדש: "זהו הדיסק הכי טוב שעשיתי עד היום. הן ברמת הטקסטים, הלחנים וגם בסאונד המושקע של האלבום. היה קשה מאוד לעבוד על הדיסק הזה. בחירת השירים היתה קשה והעבודה באולפן ביחד עם ארקדי ועם יעקב למאי גם לא היתה קלה, כי הם דורשים הרבה".
  אייל על הזיופים: "כרגע אין מה לעשות נגד הזיופים, מלבד פשוט לא לקנות כאלה. לא משמח אותי שהורדת את הדיסק שלי מהאינטרנט, כי בכל אלבום מושקע המון כסף. בעיבודים, בלחנים, בטקסטים, בעטיפה המהודרת. כל זה משמע המון כסף. כשהדיסק יוצא לחנויות והקהל קונה יש סיכוי גדול שהאמן יעשה גם דיסק נוסף שנה לאחר מכן או בכל זמן אחר. אם מורידים את הדיסק מהאינטרנט או קונים מזויף - אין הכנסות לזמר מהדיסק והתעשייה לא יכולה להתקיים. משמע - פחות דיסקים, פחות מוזיקה ישראלית טובה ועוד פרסומות של שתיקה".
  אייל על השיר "תחזרי" (שכתב לו שלמה ארצי): "כבר אמרתי בראיונות קודמים שאני זמר מבצע ולא זמר יוצר. אני מאוד משתדל להיכנס לראש של הכותב ולהרגיש את מה, כשהוא הרגיש כשהוא כתב את השיר. לאחר שהוצאתי את השיר "תחזרי", שלחתי לשלמה מכתב תודה על השיר. כתבתי לו שאני מקווה מאוד שהצלחתי להעביר את התחושות שלו. שלמה (ארצי) החזיר תשובה, שהוא לא חושב שהשיר הזה היה יכול להתבצע יותר טוב."
  אייל על ח' וע': "כשהייתי קטן ולמדתי בבית ספר תמיד המורים ניסו ללמד אותנו (ואני בטוח שגם אותך) שחלום כותבים עם ח' ו"מעמד" כותבים עם ע'. לכן אני משתמש בשתי האותיות האלה ומדגיש אותן, כי זו העברית הנכונה בעצם".
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אייל גולן: "מרצדס קבריולט? לא עכשיו""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אייל גולן ואילנית לוי. השיר לא נכתב עליה
  צילום: ארכיון ידיעות
  אייל גולן. מעדיף להיות א-פוליטי
  צילום: ארכיון ידיעות
  אנשים של בוקר
  7 לילות
  מומלצים