שתף קטע נבחר

הסלמה ברשת: מחמירות התקפות הגולשים הערבים

המלחמה בין הגולשים הערבים והיהודים עולה שלב, והופכת את הרשת לשדה קרב נוסף. הקורבנות האחרונים: אתרי צה"ל, משרד החוץ והכנסת

ההתקפות על אתרי אינטרנט ישראלים החריפו ביממה האחרונה ומספר אתרי אינטרנט רשמיים קרסו, אחרי שהוצפו באלפי כניסות מקבוצות איסלאמיות עוינות.
ה"ירייה" הראשונה במלחמת האתרים נורתה, ככל הנראה, על ידי קבוצה של בני נוער ישראלים שהצליחו לחבל באתר של ארגון החיזבאללה. התשובה של הצד השני הייתה רק עניין של זמן. אורי נוי, שמפקח על האתרים של משרד החוץ, מספר שכמה אתרים של תנועות איסלמיות קיצוניות קראו לגולשים שלהם לתקוף אתרים ישראליים. הם פירסמו הוראות כניסה לתוכנות מחשב שמאפשרות לגולשים להציף אתרים אחרים בהודעות אלקטרוניות ולגרום להם להיתקע. נוי גינה את הגולשים התוקפים: "חבלה באתרים דומה בעינינו לשריפת ספרים".
הקורבן הראשון ב"מלחמה" היה אתרו של משרד ראש הממשלה. לאחר מכן הוצף האתר של משרד החוץ בדואר שנכנס וגרם לשיתוקו. יומיים עברו מאז תחילת ההתקפה והאתר עדיין לא שוקם לחלוטין. צה"ל כבר תיקן את האתר הרשמי שלו וכדי להגביר את הבטיחות, עבר מהשרת של "נטוויז'ן", להסתייע גם בתאגיד האמריקני, AT&T.
אתר הכנסת היה מטרה להתקפה מסוג שונה. האקרים הצליחו לפרוץ לאתר ולקבל גישה לקבצים השונים. דובר הכנסת, גיורא פורדס, אמר שמקור הפגיעה הוא, ככל הנראה, סעודיה. בתגובה להתקפה אמר היום חבר הכנסת מיכאל איתן: "חבל שהאינטרנט הפך לשדה קרב נוסף. כולנו תקווה שלפחות ברשת, תושג בקרוב הפסקת אש".
חברת נטוויז'ן, שמאכסנת את אתרי הכנסת, משרד החוץ וצה"ל, ערכה היום (יום ה'), שורה של פעולות תיקון. דוברי החברה מסרו כי ההתקפות לא פגעו במידע המאוכסן על שרתיה, ולמחשבים רגישים של צה"ל והממשלה לא נגרם כל נזק.
יובל שחורי, סמנכ"ל טכני בנטוויז'ן, הודה כי העומס פגע בשרתי החברה, דבר שהיקשה על מנוייה לגלוש.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
אלימות מחשב. אילוסטרציה
ארכיון ידיעות אחרונות
אתר הכנסת
מיכאל איתן: "הפסקת אש, לפחות ברשת"
אתר הכנסת
מומלצים