שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפלסטינים: שני בכירים בחזית העממית נעצרו ברמאללה
  מדובר בחבר המועצה הלאומית הפלסטינית, בשיר אל חיירי, ודובר החזית, עלי ג'רדאת, ששוחרר לפני חודש ממעצר מינהלי בישראל

  מקורות פלסטינים ברמאללה מדווחים כי צה"ל עצר היום (ג') שני מנהיגים בכירים בחזית העממית לשחרור פלסטין. הראשון הוא חבר המועצה הלאומית הפלסטינית, בשיר אל חיירי והשני הוא דובר הארגון, עלי ג'רדאת. מדובר במכה קשה לארגון שחבריו רצחו את השר זאבי.
  אל חיירי, בן 60, עורך דין במקצועו, מוכר לפעילי שלום ולחוגי השמאל בישראל. הוא נחשב לאחד האינטלקטואלים הבולטים בשורות השמאל הפלסטיני. אל חיירי היה עצור 15 שנה בידי ישראל. המעצר הראשון היה בשנת 1969. ב-1985 הוא שוחרר לאחרונה מהכלא הישראלי, וב-1988 גורש ללבנון עם קבוצת המגורשים הראשונים באינתיפאדה הראשונה. הוא ילד רמלה, וביתו שברמלה משמש כיום, בשיתוף פעולה עם בעליו היהודים, כבית לחינוך לדו קיום בין ילדים יהודים לערבים.
  ג'רדאת, בשנות הארבעים לחייו, היה כלוא עשר שנים בכלא הישראלי, מתוכן 4 שנים במעצר מינהלי. בעקבות רצח השר זאבי הוא נעצר לשלושה חודשים במעצר מינהלי בנגב, ושוחרר לפני חודש.
  הוא בוגר אוניברסיטת ביר זית בסוציולוגיה, ועבד כחוקר במשרד הנוער והספורט של הרשות הפלסטינית. הוא מכהן כעורך ראשי של "אל-הדף", הביטאון של החזית העממית וחבר בלשכה הפוליטית של הארגון.
  מעצרם של השניים הוא מכה נוספת שנוחתת על החזית העממית לאחר חיסולו על ידי ישראל של אבו עלי מוסטפא בשנה שעברה, ולאחר מעצר יורשו של מוסטפא, אחמד סעדאת על ידי הרשות. מלבד סעאדת נעצרו גם ארבעה מבכירי הזרוע הצבאית של התנועה ביריחו באשמת חיסול זאבי.
  בנוסף, לפני כחודשיים עצרה ישראל את סגנו של סעאדת, עבד אל-רחים מלוח, שבימים אלה מוגש נגדו כתב אישום על חברות בארגון שאנשיו רצחו את זאבי. לפני שבוע גם עצר צה"ל בחברון את עבד אל חלים דענה, חבר הוועד המרכזי של החזית.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים