שתף קטע נבחר

קובי מימון רוכש מאגד את נצבא בכ-170 מיליון ד'

חברת נפטא הבורסאית, חתמה אמש על על מזכר הבנות עם אגד -אגודה שיתופית לתחבורה, במסגרתו תקבל אגד 39.3% ממניות החברה הבת של נפטא - חנל, ואילו נפטא תחזיק ביתרת המניות

עסקת ענק בענף הנדל"ן בארץ - על אף המיתון. איש העסקים קובי מימון, מבעלי חברת ההשקעות הבורסאית יואל רוכש מאגד את השליטה בחברת נצבא, המרכזת את עסקי הנדל"ן וההשקעות של החברה, כך נודע ל"ידיעות אחרונות".
חברת נפטא הבורסאית, חתמה אמש על על מזכר הבנות עם אגד - אגודה שיתופית לתחבורה, במסגרתו תקבל אגד 39.3% ממניות החברה הבת של נפטא - חנ"ל, ואילו נפטא תחזיק ביתרת המניות. יש להדגיש, כי חנ"ל היא חברה פרטית בבעלותה המלאה של נפטא, ואילו בבורסה נסחרות יחידות ההשתתפות של חנ"ל, שאינן קשורות במישרין לעסקה.
על פי מזכר ההבנות, ירכשו נפטא ואגד באמצעות חנ"ל את מניות השליטה בנצבא חברה להתנחלות, ויפעלו לרכוש בהדרגה את יתרת המניות בחברה זו. הנכס העיקרי של נצבא התנחלות הינו אחזקה של 63% בהון המניות של נצבא החזקות, הנסחרת בתל אביב לפי שווי חברה של 320 מיליון שקל. על פי ההערכות, העיסקה משקפת שווי של כ-150-170 מיליון דולר לנצבא, שסיימה את המחצית הראשונה של השנה ברווח של כ-12 מיליון שקל - בהמשך לרווח של 30 מיליון שקל שנרשם ב-2001.
נצבא נחשבת לאחת מחברות הנדל"ן הגדולות בארץ. החברה מחזיקה במרבית תחנות האוטובוסים המוסכים
והחניונים של אגד ברחבי המדינה. בסך הכל מחזיקה נצבא בכ-100 נכסים לאורכה ורוחבה של המדינה, בשטח כולל של מעל למיליון מ"ר. לנצבא מעל ל-800 לקוחות עסקיים, ושיעור התפוסה בנכסים עומד על מעל ל-90%. אחד הנכסים הגדולים של החברה הוא מגדל נ.י.פ המתנשא לגובה של 29 קומות בפינת הרחובות המסגר ויצחק שדה בתל אביב.
העסקה אמורה להפוך את מימון לאחד המשקיעים הגדולים והמובילים בענף הנדלן בארץ. חברת יואל של מימון מחזיקה ב-80% ממניות פרויקט הענק אירפורט סיטי, ההולך ונבנה בימים אלה בסמוך לנמל התעופה בן-גוריון. הפרויקט הניב הכנסות של כ-30 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה- אולם חלקים נרחבים ממנו טרם הוכרו כהכנסות.
בנוסף, שותפה יואל גם בחברת הבניה ע.ר.מ רעננה שדיווחה על רווח של 44 מיליון שקל במחצית הראשונה של השנה. למימון גם פעילות ענפה בתחום חיפושי הנפט והגז. קבוצת יואל מחזיקה בבעלות על מספר שותפיות לחיפושי נפט שהבולטות שבהם הם ישראמקו, נפטא, חנל ומודיעין.
מקור בכיר בקבוצת נפטא מעריך, כי המחיר הגבוה שמשלם מימון משקף את האמונה שלו בענף הנדל"ן בארץ, בנכסי נצבא בפרט וכן בשיתוף פועלה פורה עם אגד שיביא להשבחת נכסי נצבא. את העסקה מלווים עוד רם כספי מטעמה של אגד, ומטעמה של נפטא עו"ד נועם שרון ממשרד גוטליב-שניצר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אגד מממשת נכסים: מוכרת השליטה בנצבא
מומלצים