שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  ירושלים: בוטלה החניה חינם לסטודנטים בהר הצופים

  לדברי סטודנטים בקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית, החנייה ניתנה עד כה חינם, אולם העירייה והאוניברסיטה החליטו לגלגל עליהם את הנטל בלי ידיעתם

  הסטודנטים בקמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית בירושלים זועמים על ההחלטה לחייב אותם בתשלום עבור החנייה בחניונים שמחוץ לקמפוס - שעד כה ניתנה בחינם. הם טוענים שלא היו מודעים כלל להסכם שנחתם בנושא בין האוניברסיטה לעירייה ושם מתנגדים לו בתוקף.
  באוניברסיטה לומדים כ-16 אלף תלמידים, מתוכם בין 6,500 ל-8,000 הם בעלי כלי רכב. בשטח הקמפוס ובשטח המעונות קיימים כ-2,000 מקומות חנייה, אולם אלא זמינים רק עבור סטודנטים מתואר שני ושלישי. הסטודנטים טוענים שבמקום קיימת בעיית חנייה קשה ושההחלטה לגלגל את הנטל עליהם מקוממת.
  על פי ההסכם יידרשו הסטודנטים לשלם 2 שקלים לשעת חנייה או 350 שקלים למנוי שנתי. לעומתם, המרצים הבכירים יהיו פטורים מתשלום ויחנו בתוך הקמפוס. ההסדר החדש אמור לפעול החל משנת הלימודים הקרובה, ב- 13 באוקטובר.

  הסטודנטים: לא ידענו על ההסכם

  לדברי אפרת פנחסי, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית, ההסכם נחתם בעקבות דיוני ועדת היגוי של העירייה, אליה לא זומן נציג הסטודנטים. לדבריה, נודע לה על ההסדר רק לאחר שפרטיו הועבר אליה מגורמי תקשורת, והמדחנים כבר הוצבו בחניונים.
  "הנהלת האוניברסיטה והעירייה החליטו לשלוח יד לכיס הסטודנטים. עובדי האוניברסיטה - החל מהמרצים וכלה בעובדים הזוטרים - חונים חינם בתוך הקמפוס ו-85 אחוזים מהמשתמשים בחניונים שמחוצה לו הם סטודנטים, והם עכשיו אלה שיישאו בנטל נוסף. גם ככה אנחנו מופלים לעומת קמפוסים אחרים של האוניברסיטה העברית - ברחובות למשל, אצלם חניה ניתנת חינם. נטל תשלומי האבטחה על הסטודנטים הוא גבוה; אנחנו משלמים 415 שקלים לשנה שפשוט התווספו לשכר הלימוד".
  מהאגודה נמסר שכצעד מחאה הם מתכוונים להפגין מול בניין העירייה, בכיכר ספרא בעיר, ביום ראשון בצהריים.
  את תגובת האוניברסיטה העברית בירושלים לא ניתן היה להשיג.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום גלי תיבון
  אין חניה חינם (אילוסטרציה)
  צילום גלי תיבון
  מומלצים