שתף קטע נבחר

גדודי אל אקצה: אנו לא חוזרים לבצע פיגועים בקו הירוק

מבוכה קשה בפתח שלקח אחריות לפיגוע בקיבוץ מצר. ככל הנראה, בארגון סברו שמדובר בהתנחלות. מפקד הארגון הביע צער על "הרג חפים מפשע משני הצדדים" וכן על כך שבפיגוע נהרגו ילדים

מבוכה בקרב "גדודי חללי אל אקצה", הבוקר (ב'), לאחר שהתברר לארגון כי קיבוץ מצר, בו הרג מחבל חמישה אנשים, ממוקם בתוך הקו הירוק.
מפקד גדודי אל אקצה אמר ל-ynet, כי הארגון מצטער על הרג חפים מפשע משני הצדדים ומביע צער על כך שבפעולת ארגונו נהרגו שני ילדים.
החוליה שתכננה את הפיגוע סברה, ככל הנראה, שמדובר בהתנחלות, אולם גדודי אל אקצה לא אישרו רשמית כי אכן היתה להם טעות בזיהוי המקום.
יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, אמר היום בשיחה עם עיתונאים ליד לשכתו ברמאללה, כי הורה על הקמת ועידת חקירה לבדיקת נסיבות הריגתם של חמשת הישראלים בקיבוץ מצר. לדבריו, "החקירה תהיה רצינית ונמרצת".
המבוכה של הארגון קשה, בעיקר לנוכח העובדה שתנועת הפתח, שמרבית אנשי אל אקצה נמנים על שורותיה, מקיימת בימים אלה מגעים עם החמאס בקהיר, בין היתר בניסיון לשכנע את מנהיגי החמאס להורות לזרוע הצבאית של התנועה להפסיק את הפיגועים בתוך ישראל. בעקבות מאמצים של האיחוד האירופי הפסיקו גדודי אל אקצה לפני חודשים אחדים את הפיגועים בישראל ומיקדו את הפעילות בשטחים בלבד. בעקבות חדירת המחבל לקיבוץ מצר, הבהירו בתנועה שאין כל כוונה לחזור לפעול בתוך ישראל.
בכיר בגדודים סירב לומר בשיחה ל-ynet אם הארגון מצטער על האירוע בגלל שהקיבוץ נמצא בתוך שטח ישראל. לדבריו, פעילות הארגון והפעולה אתמול נועדו להוכיח שביטחון הישראלים שווה לביטחון הפלסטינים. "משמעות הדבר שיהיה ביטחון לישראלים רק כאשר יהיה ביטחון לעם הפלסטיני".
הבכיר הוסיף כי הארגון ימשיך בפיגועים, כל עוד ישראל ממשיכה להתנקש בחיי אנשי אל אקצה ובפשעים נגד העם הפלסטיני. לדבריו, "גם אם יחליטו הפתח והחמאס, בדיאלוג במצרים, על הפסקת הפיגועים, אנו לא נהיה מחויבים לכך אם ישראל תמשיך בפעילותה הפושעת נגד בני העם הפלסטיני". עם זאת הדגיש הבכיר כי הארגון ימשיך למקד את פעילותו בשטחים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
לא חוזרים לפיגועים בתוך ישראל. הבית בו נורו האם והילדים
צילום: ערוץ 2
מומלצים