שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הערעור נדחה: רוצחי דרק רוט ירצו 5 שנים נוספות

  ארבל אלוני ומשה בן איבגי ירצו את עונש המאסר בנוסף לעונש שקיבלו על רצח נהג המונית דרק רוט - 16 שנות מאסר

  בג"ץ דחה היום (ג') את ערעורם של ארבל אלוני ומשה בן איבגי, שני הצעירים מהרצליה שרצחו לפני 9 שנים את נהג המונית, דרק רוט בעת שהיו נערים.
  השניים הורשעו בבית המשפט המחוזי בירושלים בביצוע מעשה שוד בעת שהיו בחופשה מהכלא. על כל אחד מהם נגזר עונש של חמש שנות מאסר בפועל, שעליו עירערו.
  שופט בית המשפט העליון, אליעזר ריבלין, קבע היום, כי הוא אינו מוצא מקום להתערב בהחלטת בית המשפט המחוזי. השניים ירצו אפוא את חמש שנות המאסר במצטבר עם 16 השנים שנגזרו עליהם בגין הרצח.

  פרשת השוד בחופשה

  בשנת 1998, בעת חופשתם הראשונה מהכלא, שדדו אלוני ובן איבגי חנות מכולת, תוך שהם מאיימים על המוכרת באקדח וסכין, דוקרים אותה בידה, ומאיימים לשסף את גרונה אם לא תשתף איתם פעולה.
  אחד החשודים נצפה על ידי משטרת הרצליה, בסמוך לאזור השוד, כשהוא רץ לבניין סמוך. בדירת הוריו נמצאו סכין מוכתמת בדם, כובע גרב, אקדח מפלסטיק, כפפות וכמה מאות שקלים.
  חוקרי המשטרה עצרו אותו ואת שותפו, בחשד לביצוע השוד. השניים הורשעו ונגזרו עליהם 5 שנות מאסר בפועל ושנתיים על תנאי.
  בינואר 1994 עלו שני הנערים, שהיו בני 15, על מונית בה נהג דרק רוט. זמן קצר לאחר מכן נמצאה גופתו של רוט, לאחר שנורה חמש יריות מטווח אפס ומת במקום. למחרת בבוקר התרברבו הנערים בפני חבריהם לכיתה ברצח. המידע הגיע למשטרת מחוז תל אביב ובערב כבר נעצרו השניים.
  בחודש אוקטובר 1994 נגזרו על כל אחד מהם 16 שנות מאסר בפועל, למרות שהתביעה דרשה מאסר עולם, ולמרות דברי השופטים בפסק הדין: "זאת היתה רשעות לשם רשעות. לא שוד היה שם כי אם ירי לשם ירי".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים