שתף קטע נבחר

עיריית הרצליה תחזיר כספי דו"חות החניה המופקעים

ראש העירייה החליטה גם כי מי שטרם שילם את הדו"ח יקבל דו"ח חדש ומעודכן לסכום המופחת - 70 שקל במקום 490 שקל. זאת בעקבות החלטת בג"ץ כי קנס על חניה על המדרכה עפ"י חוק עזר שמירת ניקיון - אינו חוקי

ראש עיריית הרצליה, יעל גרמן, הורתה על החזרת כספי הדו"חות על חניה על מדרכות, בעקבות פסיקת בג"ץ השבוע.
על פי החלטת גרמן, כל מי ששילם קנסות גבוהים, החל מינואר 2001, יקבל חזרה את ההפרש בתוספת הצמדה. מי שטרם שילם, יקבל דו"ח חדש ומעודכן לסכום המופחת.
שלשום (ג') קיבל בג"ץ עתירה שהוגשה נגד עיריית הרצליה וקבע כי מתן דו"חות למכוניות שחנו על המדרכה בגין עבירה על חוק עזר שמירת ניקיון אינו חוקי.
העותרים טענו נגד השימוש שעושה העירייה בחוק עזר, שעניינו שמירת ניקיון, לשם רישום דו"חות בגין חנייה על מדרכה. הקנס שהטילה עיריית הרצליה בגין חנייה על מדרכה על פי אותו חוק עזר היה 490 שקל, במקום 70 שקל. העותרים טענו כי העירייה אינה רשאית להטיל קנסות לפי חוק עזר שמירת ניקיון. העירייה טענה כי היא רשאית, לפי שיקול דעתה, להחליט אם להטיל קנס לפי חוק העזר שעניינו שמירת ניקיון או חוק עזר שעניינו חניה.
השופטים קבעו כי עיריית הרצליה לא הייתה רשאית לאכוף את איסור החניה על המדרכה לפי חוק עזר שמירת ניקיון. הם הורו לעירייה להפסיק מיד את השימוש בחוק עזר שמירת ניקיון לאכיפת איסור החניה על מדרכה. נקבע כי לא ישולמו הודעות הקנס לפי חוק שמירת ניקיון שהוצאו וטרם שולמו, ועל עיריית הרצליה לשלוח במקומן הודעות חדשות לפי חוק עזר חניה. באשר להשבת כספי הקנסות ששולמו, קבעו השופטים כי מי ששילמו יוכלו לתבוע את השבת ההפרשים בבית משפט אזרחי.
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
צילום אילוסטרציה
צילום גלי תיבון
צילום ארכיון
גרמן. בעקבות הבג"ץ
צילום ארכיון
מומלצים