שתף קטע נבחר

עלו ברשת

עיצוב בפלסטרים, רב חובל וירטואלי, הכשרה לצבא, מגזין כדורגל, להציל את מפרץ אילת, סביבונים, חנוכה ועוד אתרים ששווה להכיר

עיצוב בפלסטר
פלסטר הוא שמו של סטודיו תל אביבי לעיצוב אתרים של אדם אחד, ירון שמו. משהו מיכולות הפלאש שלו מדגים ירון באתר הזה, שנוטל את השם המוזר של הסטודיו ומציג אותו כמעין בית חרושת מקוון לפלסטרים. התוצאה היא אתר-מצגת ברמה גבוהה, המוכיח כשרון, גישה עיצובית טובה והרבה הומור.

כל חוק ומשחק
מיותר אך לא מזיק: אתר אמריקני חדש מפרסם קבצי חוקים של כל המשחקים הרלוונטיים הידועים – ממשחקי קלפים וספורט ועד משחקי מחשב וטלוויזיה. ניתן לחפש בכל קטיגוריה על פי שם המשחק, או לעיין באינדקס הענק של "חוקים אחרים", המביא הוראות וכללים מן הגורן ומן היקב: למסיבות למבוגרים בלבד, לימי הולדת לילדים, לשתייה נכונה, ואפילו טריקים למשחקי יו-יו.

שער לים
מה שכובש את הלב באתר הפרטי הקטן שהקים אריה חסון הוא חוסר היומרה. האתר חף מארכיטקטורה מתוחכמת, מסתפק בפונטים בסיסיים ובחלוקה גסה למדורים וכותרות. ובכל זאת, אחרי עיון קצר בתכניו, אי אפשר שלא להודות כי מדובר בפנינה.
חסון החל להפליג בשנת 1961 כקדט סיפון. במרוצת השנים התקדם בדרגות עד חובל ראשון, הוציא תעודת רב-חובל, אך נאלץ להפסיק להפליג עוד קודם שמימש את מעמדו זה. על היבשה עבר חסון הסבה לתכנות, וביחד עם דני יערי, אלחוטן ימי, סקיפר ומורה לימאות, הקים את "שער לים", אתר קטן, בו הם חולקים את הידע העצום שצברו בעשרות שנות הניסיון שלהם עם כל העולם ואשתו.
האתר מביא מידע רב על נהלים ימיים, אמצעי קשר ותקשורת, ניווט, סימני מצוקה וחוקי דרך, ומקשר לאתרים רלוונטיים. לצדם, הוא מפרסם מקבץ של תמונות מהרשת ומהאוסף הפרטי של חסון, בהם מתוארים ימאים וכלי שיט עבריים משנות השלושים והארבעים, וכן מילון של עשרות מונחים ימאות בעברית ובאנגלית. אין באתר שום שפיץ טכנולוגי או חדשנות עיצובית מסובבת ראש, אך יש בו הרבה השקעה אישית ואהבה לים, שמיתרגמים לחמימות אנושית גדולה. תבדקו בעצמכם.

מורד עברי
איש אחד, המתכנה צ'יקי ונותר עלום, אחראי להפעלתו של אתר מעריצים גדול ומצוין באופן כללי לסדרת הטלוויזיה "המורדים" ולכוכביה. יש שם מאגר ענק של תמונות, מידע מקיף על כל המשתתפים בסדרה, חדשות וראיונות, תקציר העלילה, קבצי מוסיקה להורדה – ובמקביל גם צ'ט ופורום. כאתר מעריצים – הוא מהטובים שיש לנו בעברית ברשת.

אשליות
"אמייזינג" הוא אתר פרטי ותיק, שמאגד המון ציורים, איורים ושרבוטים שמהותם אשליות אופטיות. מפעיל אותו נתיס, סטודנט בן 25 להנדסת חשמל ומחשבים מאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, שביסס אותו על אוסף האשליות האופטיות הפרטי שלו. המאגר שלו כולל כמה עשרות אשליות, בהן מורכבות ואמנותיות בסגנון אשר, ופשוטות ומוכרות יותר, כמו זו המפורסמת של פרצוף הקשישה ההופך לגוף נערה. בין היתר, מאפשר מפעיל האתר לגולשים לצפות באשליות אופטיות שיצר בעצמו.

הסביבונים של ערן גרבלר
עוד כמה ימים יתקיף אותנו חג האורות, וזו הזדמנות יוצאת מן הכלל להפנות אתכם לאתר הסביבונים המדהים של האמן ערן גרבלר, שבאין שם אחר נכנה אותו "סביבונאי". גרבלר יוצר פריטי יודאיקה ייחודיים, בהם בולטים סביבוני הקרמיקה היפהפיים. האתר מציג לגולשים את אמנותו של גרבלר באמצעות קטלוג גדול של פריטים: חמסות, חנוכיות, תליונים, מזוזות ואפילו לוחות שח. לא ניתן ללמוד מן האתר את ערכם הכספי של הפריטים, שכן אין הוא מפרסם מחירון.

לכבוד החנוכה
ואם כבר חנוכה – הנה רשימת כל האתרים היהודים הרלוונטיים לחנוכה, כפי שקיבץ אותם יעקב ריצ'מן הטוב, והפיץ אותם ברשת, כהרגלו לפני כל חג יהודי. טוב למי שצריך להדפיס מילים לשירי חנוכה, קצת רקע על סיפור המכבים, משחקי צביעה והוראות למלאכת יד בנושאי החג וגם קצת מחקרים אקדמיים אודות החג וגיבוריו.

היחידה
אל תתבלבלו: השם "היחידה לקראת גיוס" נשמע אמנם כשמו של גוף ממלכתי הקשור לצה"ל, אך למעשה, מדובר בשמה המטעה של חברה פרטית להכשרת בני נוער ותלמידי תיכון לקראת השירות ביחידות השדה בצבא. את החברה הקים ומפעיל קצין אימון גופני במילואים בדרגת רס"ן (מרטין מילר), ובקורסים שלה קורעים את התחת עשרות שמיניסטים, שחשוב להם לשרת ביחידות המובחרות – על בסיס אימון שבועי קבוע, או הדמייה של גיבושונים וימי שדה צבאיים. האתר מביא מידע רב על החברה, הקורסים שהיא מציעה, סיפורים של בוגרי הקורסים ותשובות לשאלות שגרתיות בענייני גיוס ושירות.

אל תמלאו פיכם מים
"ניסינו כבר הכל, ואין דרך אחרת. רק חרם צרכנים יציל את מפרץ אילת", כך טוענים החברה להגנת הטבע וארגון "מגמה ירוקה" באתר חדש, בו הם קוראים לציבור להחרים את דגי הדניס שמקורם בכלובי הדגים המוצבים בים סוף, ועל פי טענתם גורמים לזיהום הים ולחנק האלמוגים בשמורה, שבעבר נחשבה לאחת היפות בעולם. שני הארגונים דורשים להעביר את הכלובים לבריכות ביבשה, ולסיים לאלתר את הסחבת המשפטית-ביורוקרטית שמונעת זאת.
האתר החדש מביא מידע מדעי על מצבה המדאיג של שמורת האלמוגים במפרץ אילת, ואת הערכותיהם של מומחים ומוסדות התכנון, לפיהם אין מקום לפעילותן של חוות הדגים שם. האתר קורא לגולשים להצטרף לחרם הצרכנים הגדול על תוצרי החוות האלה, בהנחה שזהו הצעד היחיד שיביא לשינוי במדיניותם של בעלי החוות. לצד העצומה באתר מפיצים שני הארגונים מכתב אלקטרוני אישי של השחקן דליק ווליניץ, הקורא לציבור להצטרף למאבק הירוק הזה. אם אתם כבר כאן – כנסו לשם והשפיעו.

שערים ומאמרים
"איי-סוקר" הוא מגזין מקוון חדש המוקדש כולו לכדורגל. הקימו אותו ארבעה חברים – רועי עמיקם, פיימן ניסני, רני פרידמן ודניאל נוימן – שגם מנהלים אותו בפועל, ואחראים לרוב הכתבות והמאמרים המופיעים בו. לאתר מקורות רבים ומהירים, והוא מפרסם חדשות על כדורגל אירופי, לצד טורים ופרשנויות, המלצות ווינר שבועיות, וגלריה של השערים היפים ביותר בשבוע האחרון, אותה ניתן גם להוריד. האתר מקושר לפורום הוותיק "איי-סוקר" של יוגב אסולין, ויודע-דבר הפועל לצד מועצת "עלו ברשת" טוען שמדובר באתר איכותי למדי.

מידן החרזן
המיתון מוציא את הטוב מכל אדם, והרבה מאוד כישרון מבוזבז נרתם לפתע למיזמים מקוונים פרטיים וקטנים, מתוך תקווה שבמהרה יהפוך למקור הכנסה כלשהו, ואפילו צנוע. כזה הוא האתר החדש של מידן פטנר, חרזן מקצועי, שמציע (בחרוזים כמובן) את יכולתו המילולית לכל מטרה: למצגות שיווקיות, לכרטיסי ביקור, לכתיבת פרופיל עסקי, לאירועים של ועדי עובדים, לחגיגות פרטיות ולכנסים. האתר מעוצב ובנוי באווירה אופטימית על רקע פסטלי וסגלגל, והחרוזים עצמם, איך להגיד, דביקים משהו. מצד שני, יש תחרות "החרוז הגנוז" בה מוזמנים הגולשים לשגר לאתר חרוזים פרי מקלדתם, ו"פרס מובטח להכי תותח".

סנובורד בגולן
שני צעירים ממושב נווה אטי"ב שבגולן, יהונתן שוחט וגילי בן-דור, הקימו את "איקס-סנו", אתר חדש לשימושה של קהילת חובבי הסקי, ההולכת ומתרחבת בארץ מדי שנה. שוחט, בן 18 וחצי, על סף גיוס לצה"ל, הוא גולש פעיל מגיל 3, חבר נבחרת ישראל בסקי אלפיני זו השנה החמישית, וכבר ייצג את הארץ בתחרויות רבות בחו"ל.
בן-דור בן 23, גולש כבר כמעט 20 שנה, ומתמחה בסנובורד. האתר זקוק לניעור עיצובי לא קטן, אבל הוא מביא תכנים רבים: חדשות, כתבות ומדריכים (כמו "המילון המלא לקפיצות"), טיפים של מומחים לסקי, גלריות מתמונות הגולשים, קישורים לאתרים ולמועדוני סקי בעולם ועוד.

מאבטחת ומקיימת
מייקרוסופט ישראל השיקה אתר חדש, המתמקד באבטחת המחשב האישי והבטחת הפרטיות ברשת. האתר כולל עדכונים רבים, סרטונים המדריכים כיצד ניתן לאבטח את המחשב האישי, שדרוגים למערכות ההפעלה, תיקוני אבטחה לדפדפן וקישור לפורומים המקצועיים של מייקרוסופט בעברית.

הערה: ייתכן שחלק מהאתרים אינם זמינים עקב עומס פניות הגולשים.

.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך האתר
סביבונים
צילום: מתוך האתר
צילום: מתוך האתר
עיצוב בפלסטר
צילום: מתוך האתר
צילום: רויטרס
שער לים
צילום: רויטרס
חנוכה מגיע
מומלצים