שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "הכל נעשה בהומור"

  "אני לא יכול להתאפק", נימק אמש דודו טופז בשידור חי את מה שנראה כגובל בהטרדה מינית במהלך ראיונו עם נטליה אוריירו. לרשות השניה הגיעו עשרות פניות של אזרחים נזעמים. הרשות: "טופז התנהג בצורה בוטה ופוגעת". אוריירו: "מאוד נהניתי מהתוכנית"

  "הכל נעשה בהומור", אמר דודו טופז, בעקבות ההתייחסויות לראיון שערך אמש (ב') עם נטליה אוריירו, במסגרתו שב ונגע בכוכבת באופן שעשוי היה להתפרש כהטרדה מינית. כשנשאלה אוריירו לתגובתה אמרה: "מאוד נהניתי מהתוכנית. דודו הוא פרפורמר, ואני יודעת שהוא שיחק מול המצלמות את התפקיד של המאהב הלטיני. כשנפגשתי איתו מאחורי הקלעים הוא היה מנומס וקורקטי".
  משידורי "קשת" נמסר: "מדובר בשידור חי ואנו מתנצלים באם מישהו נפגע".
  הצפייה בתכניתו של טופז אמש העלתה סימני שאלה מטרידים לגבי תקינות התנהלותו של האיש בשידור ונורמות ההתנהגות על המסך בשעת צפיית-שיא. נדמה שטופז, שבנה לעצמו במשך שנים תדמית של רודף נשים גאה, חצה אמש מספר קווים אדומים לעבר מה שנראה כהטרדה מינית בשידור חי. אוריירו בת ה-26, שנחתה אתמול בישראל, הגיעה לראיון אצל טופז למרות שהוזהרה מספר פעמים כי טופז "מסוכן" (מילה שעליה חזרה הכוכבת מספר פעמים במהלך הראיון). לא נראה כי אוריירו ציפתה להלם שחיכה לה: במהלך הראיון עגב טופז על אוריירו, נשך אותה וליטף את בטנה ופניה. אוריירו ניסתה להתרחק מטופז פיזית, להבהיר שהיא נשואה ולשחרר "אתה מניאק". אבל טופז לא חדל. "היא כזאת מקסימה, אני לא יכול להתאפק", הבהיר.
  אלא שאם טופז לא יכול להתאפק, אולי מוטב היה שמישהו מטעם הגוף המשדר ("קשת") או מטעם הרשות השניה יאלצו אותו להתאפק. אם להביא בחשבון כי ביום חמישי הקרוב תיערך תחרות למציאת תואמת ישראלית צעירה לאוריירו, נדמה שהמסר שהועבר אתמול בשידור חי לילדות ולנערות שצפו הוא, כי גופן יכול או צריך לשמש רכוש הכלל בשם התהילה.

  "מודל בו האשה מותרת וזמינה כאובייקט מיני"

  חברת-הכנסת יעל דיין, מי שיזמה את חקיקת החוק נגד הטרדה מינית, אומרת היום ל-ynet: "חבל שבשידור כל כך פופולרי, אשה שעושה את עבודתה בתכנית כזו או אחרת מוצגת כאובייקט מיני. זה ודאי לא היה קורה לגבר כוכב טלנובלות אם היה מתראיין אצל אשה. חייבים להבהיר, שכאשר מנחה תוכנית פופולרית מתנהג בצורה כזו כלפי מרואיינת, הוא נותן התרה לצופים להתנהג באופן שהוא לחלוטין אינו מקובל. זוהי יצירת נורמה מסוכנת וחזרה למודל בלתי רצוי, בו אשה מותרת וזמינה לכל כאובייקט מיני".
  ח"כ דיין הוסיפה: "אני קוראת היום בעיתון, ש-15 אלף נערות צעירות נרשמו לתחרות הכפילה הישראלית של נטליה אוריירו. כל אחת מהן שראתה את התכנית אמש אומרת לעצמה היום שמותר לחבר שלה, למורה שלה או לגברים מסביבה להתמרח עליה, ללטף או לנשוך אותה, כי זה כנראה חלק מהעניין".
  ממשרד יחסי הציבור שמייצג בארץ את ערוץ ויוה, את נטליה אוריירו ואת יאיר דורי, מפיק טלנובלות ומבעלי הערוץ, ביקשו שלא להגיב על האירוע. במשרדי הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו התקבלו הבוקר עשרות פניות בכתב בנושא, כמו גם שיחות טלפון. ראש המועצה ואנשיה צפו הבוקר בקלטת השידור, ומסרו בתגובה: "הרשות צפתה בקלטת והתרשמה שהשידור עבר את גבול הטעם הטוב, בעיקר בהתחשב בקהל שהוזמן לאולפן, שהיה מורכב מילדים, ובקהל-היעד של התוכנית, המיועדת בהגדרתה למשפחה. התנהגותו של דודו טופז ביחס למרואיינת היתה בוטה ופוגעת, והיה בה כדי לגרום למרואיינת להרגשת אי-נוחות והשפלה. בכוונת הרשות להבהיר את עמדתה זו מול הזכיין".
  יש לציין, כי למועצת הרשות השנייה הסמכות לקבוע האם נרשמה בשידור מסוים הפרה של כללי האתיקה, ולהטיל סנקציות על הזכיין המשדר באמצעות נטילת זמן שידור פרסומות.

  * הערת המערכת: בשל גל התגובות חסר-התקדים, ייתכן שפתיחת הכתבה והופעת התגובות תארך יותר זמן מהרגיל. אנא התאזרו בסבלנות.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טופז. מטריד
  צילום: ארכיון
  נטליה אוריירו. זזה באי-נוחות
  צילום: ארכיון
  לאתר ההטבות
  מומלצים