שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "ישראל בעלייה" תנסה למשוך מאוכזבי ליכוד

  מפלגת העולים החליטה לפנות בקמפיין לדוברי עברית. המטרה: לנגוס נתח מן המנדטים של הליכוד, בעקבות החשד לשחיתויות בפריימריס

  "ישראל בעלייה" החליטה לנסות ולנגוס גם היא נתח מן המנדטים של הליכוד, בעקבות הפרסומים על השחיתויות בפריימריס. במפלגה יוצאים במקפיין בחירות חדש, שמכוון גם לציבור ילידי הארץ: "שרנסקי. ימין שפוי נקי".
  הסיסמה החדשה תופיע במקביל לזו המרכזית, שפונה לציבור יוצאי חבר העמים בישראל: "תמיד אתך, תמיד לצדך, תמיד בעדך". אלא שהפעם, יופיע המשפט בשלטי החוצות ובאמצעי התקשורת בשפה העברית. "מדובר בקמפיין חדש, שנועד לעצור את סחף קולות הימין מהליכוד לכיוון שינוי", מסבירים במפלגה.
  סגן השר יולי אדלשטיין, יו"ר מטה הסברה של המפלגה, אמר ל-ynet: "יש שתי סיבות לכך שאנו פותחים גם בקמפיין בעברית . האחת, סיבה מפלגתית: יש לא מעט קולות של מרכז-ימין שהתכוונו להצביע ליכוד, ובעקבות כל מה שקרה שם הפכו ל'קולות צפים'. סיבה שנייה, לאומית יותר, זה האסון שעלול לקרות אם הקולות הללו ילכו לכיוון שינוי, שרק מתחזה למפלגת מרכז - בעוד שלמעשה היא שמאל קיצוני. תרמית זו עלולה להביא למעין תיקו בכנסת, והדבר עלול להוביל, חס ושלום, להליכה נוספת לבחירות כבר בעוד שנה".
  בישראל בעליה מסבירים כי הקמפיין החדש, שיקבל פרסום בהיקפים נרחבים, מיועד ל"אנשים שהרוסית לא שגורה כלל בפיהם". סגן השר אדלשטיין מסביר, כי מאחורי הרעיון להזכיר בקמפיין את נתן שרנסקי, ולא את שם המפלגה, עומדת אישיותו של היו"ר. "לא רצינו שישראלים שייחשפו לקמפיין החדש יגיבו בסגנון של 'זאת מפלגה נחמדה, אבל מיועדת רק לעולים'. אני לא טוען ששרנסקי הוא כבר מנהיג לאומי, שנתפס כמי שמייצג את כולם. אך הוא בהחלט אדם עם רקורד, דמות מאוד מוכרת ובעלת השפעה בינלאומית, ואי אפשר להכחיש שהוא גם ימין, גם שפוי וגם נקי".
  במפלגה מסבירים כי הנטישה של מתפקדי ליכוד עולים ומעברם לישראל בעליה, כפי שקרה באחרונה, לצד תופעות דומות שמתחילות להתרחש גם בקרב פעילי ליכוד ותיקים בארץ, נותנת "רוח גבית נוספת למהלך זה".
  אדלשטיין מסרב לנקוט באחוז התמיכה לו מצפה מפלגתו לאור הקמפיין החדש, אך טוען כי הפוטנציאל הגלום בכך הוא רב. "ממה שבדקנו", הוא אומר, "מדובר בעשרות אלפי אנשים שיושבים כיום על הגדר, ועוד עשרות אלפי אנשים שנמצאים באחוזי ביטחון נמוכים לגבי הצבעה שלהם, גם אם הם אומרים היום כי ישימו בקלפי פתק של ליכוד או שינוי. לקהל יעד זה אנו ננסה לכוון".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גלי תיבון
  שרנסקי. "עוד לא לאומי, אבל עם רקורד"
  צילום: גלי תיבון
  ארכיון ידיעות אחרונות
  אדלשטיין. "עשרות אלפים יושבים על הגדר"
  ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים