שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מלחמת הוועדים: הבנקים נגד ועד הפועלים
  בהפגנה שנערכה הבוקר מול הנהלת בנק הפועלים בת"א, החליפו עובדי הבנקים מהלומות עם נציגי ועד עובדי הפועלים התומכים במהלך. אמזלג: ההסתדרות מנסה להתסיס עובדים בבנק הפועלים. ההסתדרות: עוד נפתיע

  חילופי מהלומות וגילויי אלימות נוספים התנהלו הבוקר (ג') בין עובדי בנק לאומי ובנק דיסקונט וראשי הוועדים לבין עובדי בנק הפועלים במהלך הפגנה שמקיימים מאות עובדי בנקים מול הנהלת בנק הפועלים בתל אביב, במטרה למנוע את פיטוריהם של כאלף עובדים בפועלים. ההפגנה פוזרה לפני זמן קצר ע"י המשטרה, לאחר שוועדי העובדים קיבלו אישור להביא להפגנה 70 איש, אך בפועל הגיעו למעלה מ-300 איש.

  העובדים בפועלים - לצד מי?

  יו"ר ועד העובדים בדיסקונט, ריקי בכר, מסר היום ל-ynet כי קיבל מכתב אנונימי מעובדי בנק הפועלים בו הם מודים לו ולוועדי העובדים בבנקים האחרים על מאבקם נגד הפיטורים. במכתב יצאו העובדים נגד ועד העובדים בבנק הפועלים, בראשות שרלי אמזלג, בטענה כי הוא "מכר אותם להנהלה".
  בתגובה נמסר מוועד הפועלים כי המדובר במכתב מפוברק, וכי יו"ר ועד עובדי הפועלים, שרלי אמזלג, מקבל גיבוי מהוועד הארצי למעשיו. עוד נמסר כי העובדים הגיעו היום להפגנה ביוזמתם ואין המדובר ביוזמה של ההנהלה. עובדים בסניפי הבנק אף פנו לאמזלג בבקשה לתקוף את ה"עליהם" שנעשה כנגדו. אמזלג אף אמר היום ל-ynet כי האגף לאיגוד מקצועי בהסתדרות פונה לעובדים בסניפי הפועלים ומנסה להתסיס אותם נגדו, כדי ללבות התנגדות פנימית למהלך הפיטורים שאושר על ידי הוועד.

  ההסתדרות: עוד נפתיע

  מההפגנה הבוקר נעדרו נציגי הסתדרות העובדים. דובר ההסתדרות, אבינועם מגן, הסביר, כי נציגי ההסתדרות נעדרו מההפגנה עקב ישיבה בנושא בנק הפועלים שהתנהלה באותה עת. לדבריו, מארגני ההפגנה היו אנשי ההסתדרות ומדובר רק בצעד ראשון במאבק. "אנחנו הולכים להפתיע", אומר מגן, "בינתיים אנחנו שומרים כוחות למאבק ממושך".
  מגן ציין, כי להסתדרות הגיעו עשרות מכתבים ופניות אנונימיות, המדווחות על שיתוף פעולה הדוק בין הוועד להנהלה. לדבריו, באחד המכתבים, כתב עובד הבנק, כי בסניפו כל מי שמעז להתנגד לתוכנית הקיצוצים, מוזמן למנהל ומקבל איום פיטורים.

  רוט: הוועד הוא חותמת גומי

  יו"ר ועד עובדי בנק לאומי, לואי רוט, היה מעורב בעימות הפיזי עם אנשי ועד בנק הפועלים, המפגינים בעד המהלך, שבראשו עומד יו"ר ועד עובדי הפועלים, שרלי אמזלג. בהפגנה נפצעה עובדת בנק הפועלים ובכוונתה להגיש תלונה במשטרה נגד אחד המפגינים שעד כה לא זוהה.
  המפגינים הניפו שלטים בגנות מהלך הפיטורים בבנק הפועלים. על חלקם כתוב "אריסון ודנקנר מרוויחים מיליארד וחצי שקל בשנה ולא גומרים את החודש". יו"ר ועד עובדי בנק לאומי, לואי רוט, מסר במהלך ההפגנה, כי ועדי הבנקים נחושים בדעתם לשבור את שלטון הפחד והטרור בבנק הפועלים. "אנחנו מקבלים כל הזמן פניות אנונימיות של עובדי פועלים שמפחדים להביע את התנגדותם לפיטורים כתוצאה ממסע הפחדה של ההנהלה. אנחנו קוראים לעובדי הפועלים לצאת בגלוי נגד ההנהלה ונגד הועד שאינו אלא חותמת גומי של ההנהלה", אמר רוט.
  יו"ר ארגון עובדי בנק הפועלים, שרלי אמזלג, פרסם היום הודעה לפיה "לא ניתן לכנופיות של עסקנים לפגוע בלקוחות בנק הפועלים ובעובדיו. ועדי הבנקים, בגיבוי ההסתדרות, הכריזו עלינו מלחמה. הם רוצים לפגוע בלקוחות בנק הפועלים ובעובדיו. עובדי בנק הפועלים לא יעברו על כך בשתיקה. נוכיח לכל הבריונים מי עומד מולם: עובדי הבנק הגדול במדינה".
  בישיבת חירום שכינס אמש הוועד הארצי בבנק הפועלים, קרא אמזלג למנהלי בנק לאומי ודיסקונט לעצור את מסע ההשתוללות וההסתה נגד בנק הפועלים, שמובילים ראשי הוועדים בבנקים האלה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  רוט. חילופי מהלומות
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  אמזלג. "לא לעסקנים"
  מומלצים