שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  שבעה מאסרי עולם לפלסטיני ששימש יד ימינו של ברגותי
  נאסר אבו-חמייד, שהקים את גדודי חללי אל-אקצה, אחראי לרציחתם של שבעה ישראלים מאז שנת 2000. בבית המשפט אמר: טייס ה-F-16 שביצע "חיסול ממוקד" בעזה ורצח בדרך שמונה פלסטינים לא עומד למשפט. נלחמתי מתוך אמונה

  בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (ג') שבעה מאסרי עולם מצטברים ו-50 שנות מאסר נוספות על נאסר אבו-חמייד (31), יד ימינו של מרואן ברגותי האחראי לרציחתם של שבעה ישראלים.
  אבו-חמייד הורשע ברציחתם של בנימין וטליה כהנא, בדצמבר לפני שנתיים, סמוך להתנחלות עופרה; אליהו כהן בדצמבר בשנה שעברה, סמוך לגבעת זאב; גדי רג'ואן בפברואר 2002 באזור התעשייה עטרות; ויוסף הבי, אלי דהן והשוטר סלים ברכאת, במסעדת סי-פוד מרקט בתל-אביב במרץ 2002. כמו כן הוא הורשע ב-12 עבירות של ניסיון לרצח ועבירות נוספות.
  במהלך הדיון אמר נציג המדינה, עו"ד ניק קאופמן: "טרם שהגיע לגיל 20, הפך הנאשם למכונת הריגה. בשנת 90' הוא נידון למאסר עולם בגין ארבעה מעשי רצח. חלפו כארבע שנים, והוא שוחרר במסגרת הסכמים שונים שנחתמו בין מדינת ישראל והרשות הפלסטינית. בזכות כושר ההשפעה הרב שלו, הוא גייס פעילי טרור שעל פי הנחיותיו יצאו ופגעו באנשינו וחיילינו. הוא זה שהכריז על הקמת ארגון הטרור חללי אל-אקצה, ששימש את מפקדו ברמאללה, וממשיך לפגוע גם כיום במדינה ובאזרחיה".
  אבו-חמייד פנה בדיון לבית המשפט ואמר: "הטייס שעלה על מטוס F-16 וזרק מעל עזה פצצה של 1000 ק"ג חומר נפץ כדי לעשות חיסול ממוקד של איש אחד, רצח 18 פלסטינים חפים מפשע. הטייס הזה לא עמד מול בית משפט. מי ששלח את הטייס גם לא עמד מול בית משפט. הטייס השאיר מאחורי החורבן שעשה עוד עשרות פלסטינים שמוכנים להקריב את החיים שלהם, כמו שאתם קוראים להם 'מתאבדים'... כמעט 14 שנים ישבתי בכלא הישראלי ובגוף שלי יש כמעט 15 כדורים מהם נפצעתי על ידי כוחות הביטחון. נלחמתי מתוך אמונה, ושום בית משפט ישראלי לא יגזול זאת ממני. אנחנו נמשיך להלחם עד שנגיע לזכויות הלגיטימיות והטבעיות כמו כל עם אחר".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רויטרס
  הקים את גדודי חללי אל-אקצה (ארכיון)
  צילום רויטרס
  מומלצים