שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הסודות האפלים של מייקל
  אז מה נחשף מחייו של מייקל ג'קסון בסרט התיעודי ששודר השבוע באנגליה? מבחר

  הייתם רוצים לבקר ב"נוור-לנד", חוות הקסמים של מייקל ג'קסון? מעוניינים להתלוות אל מלך הפופ במסע קניות מטורף? חולמים לשאול את האליל האקסצנטרי כמה שאלות קשות על הניתוחים הפלסטיים הרבים שעבר ועל יחסיו האינטימיים עם ילדים?
  למיליוני הצופים שרותקו אמש למסכי הטלוויזיה בבריטניה ניתנה ההזדמנות לעשות את כל זה - כשמרטין באשיר, המראיין המפורסם שבפניו בחרה הנסיכה דיאנה להתוודות על המשבר ביחסיה עם הנסיך צ'ארלס, חשף את התוכנית בת השעתיים שהכין על מייקל ג'קסון. התוכנית, "לחיות עם מייקל ג'קסון", הפכה לסנסציה עוד לפני שעלתה לשידור. רשתות טלוויזיה מאירופה, צפון אפריקה, ניו זילנד ואוסטרליה רכשו את הזכויות שיכניסו למפיקים סכומי עתק, המוערכים בלמעלה מ-10 מיליון דולר. רשת איי.בי.סי האמריקאית לבדה כבר שילמה 5 מיליון דולר תמורת זכויות השידור בארה"ב.
  באחד הקטעים בתוכנית מתלווה באשיר לג'קסון (44) במסע קניות בלאס-וגאס. ג'קסון עובר בחנות עתיקות, מפטיר "את זה אני אקח" על מספר פריטים מנצנצים, ובתום חצי שעה משלם 6 מיליון דולר בלי למצמץ. ברשימת הרכישות חסרות הטעם: צנצנת זכוכית בגובה 3 מטר ולוח שחמט ענקי משיש.
  באשיר הכיר את ג'קסון בלונדון, בתיווכו של הקוסם הישראלי-לשעבר אורי גלר. מאז, במשך 8 חודשים, בילה במחיצת הכוכב במסעותיו חובקי העולם (בלאס-וגאס ג'קסון שוכר לעצמו 7 סוויטות צמודות, וכשמשעמם לו הוא נוסע במסדרונות המלון) וגם באחוזתו הסודית "נוור-לנד" בקליפורניה.
  מההצצה הנדירה של באשיר לאחוזה (12 אלף דונם, כולל גן חיות פרטי) מתברר שג'קסון מחפש השראה על העצים: באחת הסצינות היותר מוזרות בתוכנית, נראה ג'קסון מטפס על עץ גבוה ומזמין את באשיר לשבת לצידו על ענף. לאורך גזע העץ, אגב, ניתן להבחין בידיות ברזל מחוברות שמקלות על מלך הפופ לטפס. בסצינה אחרת מנסה המראיין ללמוד את "הליכת הירח" המפורסמת של ג'קסון.
  האחוזה, כפי שנחשפה אמש לראשונה, אכן מדהימה ביופיה. בצד כרי דשא, מזרקות ואגמים, גן חיות עם ג'ירפות ופילים, יש לג'קסון גם לונה פארק ענקי שכולל את כל המתקנים האפשריים, כולל גלגל ענק ומסלול קארטינג. "שאבתי את ההשראה מפיטר פן", אומר ג'קסון, "כי הוא מייצג ילדות שלא נפסקת. אני בעצמי פיטר פן. בלב".
  ג'קסון מודה, שלמרות שהוא מרגיש ומנסה לחיות כמו פיטר פן, מעולם לא היה ילד. "גם כשהייתי קטן, נהגו לומר עלי שאני ננס בן 42. לא היתה לי ילדות". ג'קסון אף מציג למצלמה ארון מתים מזהב שרכש לעצמו, העתק של ארון המתים של תות אנך-אמון, המלך המצרי שמת בגיל 18 ונשאר, כך מסביר האליל, צעיר לנצח.

  "לא התפתיתי. הרגשתי מפוחד"

  באשיר (39), שמאז הראיון עם דיאנה ב-95' זכה לכינוי "האינקוויזיטור", לא נמנע גם משאלות מביכות. בתשובה לשאלה מדוע עבר כל כך הרבה ניתוחים פלסטיים לשינוי פניו, האשים ג'קסון את אביו, שלדבריו לעג לו בילדותו וכינה אותו "מגעיל".
  "בגלל הטראומה הזאת, ניסיתי לשנות את המראה שלי שוב ושוב", אמר. "הוא היה מכה אותי בקביעות, עומד עם חגורה בחזרות ובכל פעם שהחסרתי צעד, הוא היכה אותי באכזריות. הוא זרק אותי גם על הקיר", שיחזר ג'קסון. "אמי היתה צועקת לו 'תיזהר, עוד תהרוג אותו', אבל הוא לא הפסיק. אף פעם לא הבטתי במראה, כי היו לי פצעונים. המעריצות תמיד היו מגיעות, רוצות לראות אותי וברגע שראו אותי, נאנחו בגועל. הייתי כל כך מכוער. היה לי בן דוד שכל פעם שראה אותי, סימן בידיו תנועות של פיצוץ פצעון בגרות. אבי לא נתן לי מנוח בגלל המראה המגעיל שלי. הייתי יותר מאושר לו יכולתי להסתובב עם מסיכה".
  באשיר לא נרתע גם מלהתייחס להסתבכותו של ג'קסון בפרשת הטרדה מינית של קטין, שהסתיימה בהסכם מחוץ לכתלי בית המשפט, שעלה לזמר עשרות מיליוני דולרים. בביקור באחוזה מתברר שחברו הטוב של הזמר הוא ילד בן 12 - חולה סופני בעבר, שכנראה התאושש. מתברר כי גם עכשיו, ג'קסון מזמין חבורות של ילדים לביקורים באחוזה שלו.
  באשיר גילה שלמרות הפרשה, ג'קסון ממשיך להזמין ילדים לישון בביתו או בחדרו. "אני הכי אוהב לחלק מיטה עם מישהו אהוב", מסביר ג'קסון. "תמיד כשילדים באים אלי, הם רוצים להישאר לישון אצלי. הכל בתמימות. אני עצמי ישן על הריצפה. אני רואה את אלוהים בילדים".
  הכוכב גם גילה בביישנות כי נחשף למין כבר בגיל צעיר: "כששרתי עם אחיי בחמישיית ג'קסון", שיחזר, "נאלצתי לישון עם אחיי הגדולים באותו חדר במלון. אני הייתי בן חמש והם הביאו בחורות, ושכבו איתן במיטה לידי. הייתי צריך להעמיד פני ישן".

  - לך היו חברות כשהיית נער?

  "טאטום אוניל (בתו של השחקן ראיין אוניל, שהיתה ילדה-כוכבת בעצמה - מ.ק.). אבל לא הייתי מנוסה מספיק בשבילה. היא ניסתה ללטף אותי, אבל זה לא הלך. פחדתי פחד מוות. טאטום, שכבר אז היתה כוכבת, הזמינה אותי לחדר השינה שלה. היא אמרה לי לשכב לידה במיטה, פתחה לי את החולצה, ואני כיסיתי את הפנים, הייתי יותר מדי ביישן בשבילה. לא התפתיתי, רק הרגשתי מפוחד".
  באשיר ביקר גם בחדרו של ג'קסון במלון בברלין, בעת שהכוכב החליט להניף את בנו התינוק, פרינס מייקל השני, בן 9 חודשים, מחוץ למעקה המרפסת שבקומה השלישית. "בסך הכל רציתי להראות אותו למעריצים. עשיתי את זה בתמימות", אומר ג'קסון, ומנסה להאכיל בבקבוק חלב את התינוק, שפניו מכוסות ברשת צהובה משונה. עיקר המאמץ של ג'קסון מתרכז בשמירת הרשת הצהובה על פניו של התינוק הבוכה. "הוא מכונה 'השמיכה'", מספר ג'קסון. "זה דבר שמראה על אהבה. אסור לי לספר מי האמא. זה בחוזה שלנו. היא לא רוצה שהעיתונות תרדוף אחריה".
  על לידת בנו הבכור, פרינס מייקל הראשון, מספר ג'קסון: "משכתי החוצה את הבן שלי כשראיתי את הראש שלו יוצא וחתכתי בעצמי את חבל הטבור". על לידת בתו פריז (4), אומר ג'קסון: "היא יצאה בכיוון הלא נכון, ואחרי שחתכתי את חבל הטבור חטפתי אותה עם השילייה ולקחתי אותה הביתה. כשהגעתי, ניקיתי אותה מהשילייה באמבטיה. כל כך פחדתי שהחלטתי לברוח איתה". כשבאשיר שואל אותו מתי האם, דבי, זכתה לראותם, ג'קסון מתקשה להיזכר.

  "עברתי רק שני ניתוחי אף"

  בסרט נראים ילדיו של ג'קסון מסתובבים עם מסיכות מוזרות. ג'קסון מספר שהוא לא נותן להם לצאת מהבית בלי מסיכה. "אני לא רוצה שיזהו אותם", הוא אומר. "הם גם לא הולכים לבית הספר. אני לא רוצה שצלמים ירדפו אחריהם ושהמורים יקנאו בהם בגלל שהם הילדים של מייקל ג'קסון".

  - האם זה קשה לך ולילדים לחיות בלי אמא?

  "מה פתאום. יש הרבה ילדים שגדלים רק עם האמא ואף אחד לא אומר שום דבר. וחוץ מזה, יש לילדים שלי המון נשים בחיים. תמיד ישפטו אותי כמוזר, אבל לא איכפת לי".
  בסוף התוכנית מודה ג'קסון שעבר ניתוח אף. "אבל רק שני ניתוחים, כדי שאוכל לנשום יותר טוב ולהגיע לטונים יותר גבוהים בשירה". על האם המסתורית של ילדו השלישי, הוא מסכים רק לגלות שהיא בעלת עור שחור: "חיפשתי מישהי בריאה. היה לי חשוב לבדוק את הראייה שלה ואת האינטלקט שלה. היא היתה פונדקאית. עושים את זה כל יום".
  לדבריו, ג'קסון רוצה עוד ילדים. "אני מתכנן לאמץ שני ילדים. שניים בכל יבשת בעולם - בן ובת".

  - מה תאמר אם תשמע שאני מזמין ילדות של חברים שלי לישון אצלי?

  "זה חמוד. מה רע בזה? הילדים שלי ישנים עם כל מיני אנשים מבוגרים. הם למשל ישנים אצל בארי גיב מהבי-ג'יז כמה שהם רוצים, אין בזה שום פסול. איפה ג'ק המרטש פה? אני ישן על הריצפה בשק שינה והם על המיטה".

  - הגעת להסדר עם המשפחה של הנער שהתלונן נגדך לפני 10 שנים?

  "זה היה מגוחך, לא רציתי להגיע למצב כמו המשפט של או.ג'יי סימפסון, שיימשך כל כך הרבה זמן וישתלט לי על החיים. ילדים מסתובבים עם רובים כי אין להם מספיק אהבה. אם מישהו היה מודעי שאין יותר ילדים בעולם, שכולם מתו, הייתי קופץ מיד המרפסת. הייתי גמור".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הסודות האפלים של מייקל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מייקל, במצב סביר
  צילום: רויטרס
  מייקל, בהנפת צאצא
  צילום: רויטרס
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  מייקל, במצב לא-משהו
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  מייקל, במצב-ביניים ומייק-אפ
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  מייקל, בעברו
  צילום ארכיון ידיעות אחרונות
  מייקל, בילדותו
  7 לילות
  מומלצים