שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הזרמת הביוב לים: הביורוקרטיה נמשכת

  בדיקות קו הביוב על ידי איגוד ערים דן לביוב מתעכב, ובמשרד לאיכות הסביבה מאיימים בפתיחת חקירה נגד האיגוד

  מנכ"ל המשרד לאיכות הסביבה, שמואל הרשקוביץ, הודיע היום (ד') לאיגוד ערים דן לביוב, כי אם עד יום ו' לא תופסק הזרמת השפכים לים, ישקול פתיחת חקירה נגד מנהלי האיגוד.
  האיגוד הבטיח כי כבר היום יוחלט באיזו דרך יתוקן צינור הביוב של גוש דן, אך דובר האיגוד, תמיר שפר, מסר כי בדיקת הקו בידי מומחי הטכניון תסתיים רק מחר. הממצאים יוגשו למשרד לאיכות הסביבה מחר בפגישה בין ראשי האיגוד לצמרת המשרד לאיכות הסביבה.

  ירידה חדה במכירות הדגים

  בעקבות הזיהום משרד החקלאות הבהיר, כי אין מניעה לאכול דגים שנדוגו בבריכות דגים, בכנרת או במפרץ אילת, או דגים מיובאים. זאת בעקבות הירידה החדה במכירות הדגים בימים האחרונים.
  ממשרד הבריאות נמסר עוד, כי רוב הדגים הנמכרים בארץ, מקורם אינו בחופי מרכז הארץ המזוהמים. בין הדגים שאין כל סכנה באכילתם כעת: מושט (אמנון); קרפיון; פורל; באס; כסיף (דגי בריכות וכנרת), דניס; לברק (דגי מפרץ אילת), נסיכת הנילוס; בקלה; סלמון; טונה; סרדינים; סולטנים (דגים מיובאים).
  מנהל אגף הדייג במשרד החקלאות, חיים אנג'וני, הדגיש כי מתוך 30 אלף טון דגים טריים המשווקים בארץ מידי שנה, רק 1200 טון מקורם בדייג חופי. כמו כן מרבית הדגים שמקורם בים התיכון הם דגים הנלכדים במים עמוקים, הרחק מהזיהום בחופים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים