שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מירי אלוני הופיעה ברחובות ת"א

  אלוני: "אם מצב הפרנסה שלי יימשך ככה, אני אמשיך להופיע ברחוב מדי פעם"

  מירי אלוני קיימה היום (רביעי) הופעות רחוב בתל אביב במחאה על הקיצוצים בתקציבי התרבות. אלוני הופיעה כשהיא מלווה עצמה בגיטרה. העוברים והשבים יכלו להביע את תמיכתם ולתרום מכספם.
  בשיחה שקיימה אושרת קוטלר בתוכניתה "שש עם אושרת קוטלר" בערוץ 2, אמרה אלוני, בשידור ישיר מכיכר דיזינגוף, כי היא מופיעה ברחוב במחאה על הקיצוץ בתקציב התרבות, והיא מייצגת את שח"ם, איגוד שחקני המסך, ואמ"י, איגוד אמני ישראל. בתשובה לשאלה מדוע היא מופיעה לבדה, למרות שהיא מייצגת כ"כ הרבה אנשים, השיבה אלוני: "עשתה את זה גם אדית פיאף בתחילת דרכה. אני עושה את זה בסוף דרכי או בהמשך דרכי, איך שתרצו. התיאטרון האמיתי הוא תיאטרון רחוב וגם קשר אמיתי עם קהל, שאין לי בעיה איתו".
  כשתהתה קוטלר אם יהיו הופעות נוספות, אמרה אלוני כי יתכן שהיא תמשיך בצורה זו להתפרנס: "אם מצב הפרנסה שלי יימשך ככה, אני אמשיך להופיע ברחוב מדי פעם כמה שאוכל וכמה שירשו לי. הייתי בברלין שלוש שנים ברחוב, ראיתי אמנים גדולים ברחוב גם בדרום אפריקה ובצרפת, והתרבות לא מתה, למרות שמקצצים בה כאילו שזו הריבה שעל הלחם שאפשר בלי".
  "הרווחנו 100 ומשהו שקל", הוסיפה אלוני ואמרה, "ואצל שמוליק בתיק יש עוד קצת וזה נחמד, נוכל לקנות לבן שלנו אופניים יד שניה שהוא צריך כשהוא נוסע לעבודה...יש אנשים שמזדעזעים מזה עד כדי כך שמאשימים את בן זוגי. לא נעים להם, לקהל, לראות אותי עומדת ברחוב ושרה". לסיום הודתה אלוני כי אין לה כסף, והופעות הרחוב הן המוצא האחרון: "אין לי פרנסה, חביבתי, אין לי פרנסה. אני לא אמונה על הסברים ועכשיו יש לי כמה מאות שקלים שמאד יעזרו לי. אם חושבים שאפשר לחיות בלי תרבות במדינה, זו טעות פטאלית של קברניטי המדינה".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים