שתף קטע נבחר

סדאם: ננצח את הציונים הפושעים והאמריקנים

שליט עיראק הופיע בטלוויזיה העיראקית שלוש שעות לאחר פתיחת המלחמה. הוא קרא לעמו להיאבק בכוחות התוקפים והאשים את ארה"ב בשיתוף פעולה עם ישראל

שלוש שעות לאחר פתיחת המלחמה, נשא הבוקר (יום ה') שליט עיראק, סדאם חוסיין, נאום לאומה בטלוויזיה הממלכתית. הוא קרא לעמו לעמוד איתן מול הצבא האמריקני וייחד חלק נכבד לישראל, שאותה האשים במעורבות במתקפה.
סדאם, שהופיע במדים ובכומתה כשהוא מרכיב משקפיים וקורא מן הכתב, טען שנשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, מבצע פשעים נגד האנושות.
סדאם השתמש בניסוח של שירה ערבית עתיקה ואמר פעמים רבות "אללה הוא אכבר". השידור נקטע מספר פעמים, ייתכן בשל שיבוש אלקטרוני שמפעילים האמריקנים. לא ברור עדיין אם נאומו של סדאם חוסיין הוקלט מראש, או ששודר ממקום מחבואו.

הנאום המלא

"הו אזרחי עיראק, עלינו להגן ולהקריב את הערכים שלנו, לשאת את דגל המאבק למען הדת, המשפחה והילדים. אינני מתכוון לחזור על מה שכבר היה ראוי להיאמר, חובה על כל אדם להגן על מולדתו, לעשות כל מה שביכולתו להגן על המולדת והעקרונות. זו חובת כולנו, אבל על אחת כמה וכמה על משפחת העיראקים, שזוכה ליחס לא הוגן.
הימים האלה יסופרו ויתווספו למורשת המפוארת והקדושה שלכם, בני העם העיראקי הנאצלים. זה רגע הכבוד והניצחון שלכם ויעלה את מעמדתכם בעיני אללה. אתם תנצחו, הניצחון יהיה אתכם בני העם העיראקי והאויבים שלכם יינגפו ברצון אללה.
השתמשו בחרב, אל תיבהלו, שלפו את החרבות ואל תפחדו, שלפו את החרב, תנו לחרב לפעול את פעולתה כרצונה. הילחמו עד שייעלם האי צדק, והצדק יופיע, יעלה השחר, לחצו על ההדק, המשיכו באש, שלפו את החרבות שלכם. אף אחד לא יזכה לניצחון אלא אם הוא אמיץ.
כל החברים, זוממי הרשע בעולם, שלום לכם, אתם רואים כיצד הנשיא בוש, נחות הערכים, פתח במלחמה למרות רצונכם הכן בשלום. אנו פונים בשמנו ובשם הפיקוד העיראקי ובשם העם העיראקי, הלוחמים במלחמתם האמיצה והמאמינים ברגע של ההיסטוריה לעמוד פני הכובשים.
בעזרת אללה נחזיר אותם למצב שבו יאבדו את תקוותם להשיג את מטרתם, שאליה נדחפו על ידי הציונים הפושעים ועל ידי האמריקנים. הם יורדו לשפל המדרגה ויובסו. אנו שוחרי שלום ופועלים למענו. עיראק תנצח ויחד עם עיראק תנצח האומה הערבית והאנושות כולה נגד חורשי הרע.
כך ימנע מאנשי הרשע לבצע את פשעיהם, כמו למשל הברית הציונית אמריקנית נגד האנושות. אללה אכבר, אללה אכבר. יחי עיראק ופלסטין, אללה אכבר, תחי אומתנו הגדולה והמפוארת, מגן האנושות לשמירה על זכויות האנושות לשלום, חירות ושוויון. אללה אכבר. הנח למפסידים להפסיד. תחי עיראק, יחי הג'יהאד, תחי פלסטין".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
שלפו חרבות. סדאם
צילום: ערוץ 2
מומלצים