שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  כשהתותחים רועמים הקליקים מתרבים

  עלייה בשימוש ברשת בעקבות התחלת מלחמת המפרץ 2. חברת "נטקס" מדווחת על גידול של עשרות אחוזים בגלישת ישראלים לאתרים בישראל ובחו"ל. גידול של 20 אחוז במספר המבקרים באתרי חדשות בישראל ובעולם. בבריטניה המלחמה פופולרית מהסקס אך לא בישראל

  המלחמה בעיראק הביאה לעלייה ניכרת בשימוש באינטרנט, כאשר המשתמשים מתחברים לרשת בחיפוש אחר מידע חדשותי ומציפים את הפורומים ואיזורי הדיון ברשת. דקות ספורות לאחר שהטילים הראשונים פגעו בעיראק, לאחר השעה ארבע לפנות בוקר, המשתמשים במערב (כולל בישראל) התחברו לרשת בניסיון לברר פרטים על המתרחש במפרץ הפרסי.
  אביב רפואה, מנכ"ל Netex, תוכנה ושירות מקוון המאפשר למשתמשים לגלוש לאתרי אינטרנט באמצעות הקלדת מלים עבריות בדפדפן במקום כתובות אינטרנט, מדווח על עלייה של כ-30 אחוזים בהיקפי הגלישה לכל האתרים בתקופה האחרונה, לקראת המלחמה בעיראק.
  העלייה המשמעותית ביותר נרשמה בשבוע האחרון ובייחוד אמש (ד'), במהלך השעות הקטנות של הלילה, כאשר היקף השימוש ברשת קטן בדרך כלל. רפואה מציין, כי הגידול המשמעותי, בהיקף של כמעט 75 אחוז ביממה האחרונה, נרשם במספר הפניות לאתרי החדשות בישראל ובעולם. מרבית הגולשים מעדיפים את אתרי החדשות הישראלים, למרות שחלקם פונים גם לאתרים מערביים ובראשם סי אן אן.
  מסתבר שעל פי נתוני Netex, עניין הגולשים הישראלים נחלק שווה בשווה בין אתרי החדשות לאתרי הסברה המספקים מידע לציבור לקראת המלחמה, כמו אתר פיקוד העורף. בשבוע האחרון נרשמה עליה גם בכמות הגולשים לפורומים, אתרי טיסות ותיירות חוץ ופנים (ביממה האחרונה חלה דווקא התמתנות בכמות הפונים לאתרי התיירות).
  נהירת הגולשים לאתרים אלה לא פגעה בתחומי עניין אחרים. ב-Netex מוסרים על גידול גם בגלישה לאתרי קניות. מילות החיפוש הפופולריות ביותר במערכת בימים האחרונים עוסקות באופן ספציפי במלחמה הנוכחית. בין המלים האלה: "עיראק", חדר אטום" ושאילתות נוספות שקשורות בנושא. "יש דברים שלא משתנים גם במצב חירום", אומר רפואה, "למשל, תחום הסקס נשאר פופולרי גם בימים אלה ומוביל על פני כל מילות החיפוש האחרות".

  עלייה גם בשימוש בדואר האלקטרוני

  חברת "בזק בינלאומי" מדווחת על עלייה ממוצעת של כ-20% בגלישה לאתרי החדשות המובילים בארץ ובעולם ועל עלייה דומה בתעבורת הדואר האלקטרוני בשרתי הדואר של החברה. להערכת החברה, מגמה זו תישמר בימים הקרובים וצפויה להתגבר אם יוחלט על כניסה למרחבים המוגנים.
  "בזק בינלאומי" הודיעה היום (ה') על הרחבת רוחב הפס של החברה לחו"ל ב-155 מגה בתים, במסגרת ההיערכות לגידול בשימוש בזמן המלחמה בעיראק. בעקבות הרחבה זו, מסתכם רוחב הפס הייעודי לגולשי האינטרנט של החברה ל-2.3 גיגה בתים.

  גידול בשימוש – גם בעולם

  אתר יאהו! מדווח על זינוק של פי שלושה בהיקף המבקרים לעומת הממוצע מיד אחר נאומו של נשיא ארה"ב, ג'ורג בוש, שהודיע על התחלת המתקפה על עיראק. דוברת החברה, ג'ואנה סטיבנס, מוסרת, כי מילות החיפוש הפופולריות ביותר באתר ב-15 הדקות שלאחר הנאום היו "עיראק", "ג'ורג' בוש", "ארי פליישר", "סדאם חוסיין", "מלחמה" ו"מפת העולם".
  מילת החיפוש "עיראק" הדיחה אתמול את להקת "דיקסי צ'יקס" מראשות טבלת ה"באז", מילות החיפוש הפופולריות ביותר ביאהו!. ספק האינטרנט הבריטי Freeserve מדווח, כי מלת החיפוש "מלחמה" הייתה פופולרית אתמול אף יותר מסקס ובריטני ספירס בקרב גולשים בבריטניה.
  15 אתרי החדשות המובילים בשפה האנגלית רשמו שלשום (ג') עלייה של 41 אחוז בהיקף התעבורה לעומת ארבעת השבועות הקודמים, על פי חברת "קומסקור מדיה מטריקס", ואילו אתר MSNBC מדווח על גידול של פי שניים עד שניים וחצי במספר המבקרים לעומת ימים רגילים.

  אתרי החדשות לא קרסו

  על אף העלייה בהיקף השימוש ברשת, אתרי החדשות הגדולים לא קרסו בימים האחרונים, בעיקר עקב היערכותם מראש לקליטת התעבורה הנוספת אך גם בגלל שאנשים רבים מעדיפים להתעדכן בפרטי האירועים האחרונים באמצעות הטלוויזיה ולא דרך המחשב.
  "מאחר שהמלחמה היא אירוע ויזואלי, אנשים רבים מעדיפים לצפות בה בטלוויזיה", אמר אריק סיגל, יועץ אינטרנט בכיר בחברת Keynote Systems, אשר מבצעת ניטור ומעקב אחר תעבורת המידע ברשת, "אם הרשת תציע מידע בלעדי שלא יתפרסם בטלוויזיה, יותר ויותר אנשים יתעדכנו באמצעות האינטרנט. ספקי האינטרנט הגדולים בעולם, בהם AOL, דיווחו אתמול כי הרשתות שלהן פועלות באופן סדיר וללא תקלות.
  עם זאת, חברת Keynote הבחינה במעט שיבושים ברשת. מספר אתרי ממשל ואתרים צבאיים בארה"ב ובריטניה נתפסו לא מוכנים כאשר לא הצליחו להתמודד עם עלייה בהיקף המבקרים המודאגים מפני אפשרות של מתקפת טרור כימית או ביולוגית.
  סיגל מציין כי על אף שאין כל בעיות מיוחדות בתפקוד הרשת כעת, הרי שהחשש מפני התקפה על תשתיות הרשת ואתרים באינטרנט בהמשך המלחמה עדיין לא נגוז. חברת האבטחה iDefense הזהירה בימים האחרונים מפני התגברות בפעילות הפריצה לאתרים והפצת הווירוסים כתגובה להתקפת עיראק. החברה מעריכה בדו"ח שפירסמה לפני ימים אחדים, כי האקרים עשויים להשיק מתקפות שלילת שירות (DoS) נגד יעדים ישראלים, אמריקאים, בריטיים וספרדים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים