שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה: נחשפה פרשיית נישואי קטינים ביבניאל
  תחנת טבריה חשפה כי נערות בנות 13 עד 15 ונערים בני 15 עד 18 נישאו בניגוד לחוק - בהוראתו של רב הקהילה של חסידות ברסלב בעיר. אנשי הקהילה מסרבים לשתף פעולה עם החוקרים

  פרשייה רחבת היקף של נישואי קטינים וקטינות תושבי המושבה יבניאל נחשפה השבוע ע"י שוטרי תחנת טבריה.
  מחקירת הפרשה עולה, כי במשך מספר שנים, נישאו נערים ונערות תושבי הישוב. הנערים היו בגילאים 15-18 והנערות בנות 13-15. יצויין, כי על פי החוק במדינת ישראל, לנשים מותר להנשא מגיל 17 ואילך ולגברים מגיל 18.
  "מדובר בילדים למשפחות חרדיות, שקיבלו את מרותו של הרב מבלי שיוכלו לערער עליה", אמר מפקד התחנה סגן ניצב דורון כהן.
  עברות שונות שבוצעו במהלך התקופה האחרונה במושבה הובילו את חוקרי טבריה לחשיפת הפרשה. "תוך כדי חקירה, בשיתוף עם צוות חקירה מיוחד שהוקם, עלינו על העניין של חיתון קטינים וקטינות", אמר סנ"צ כהן.
  "מדובר בקהילה הפועלת על פי מצוותו של הרב אליעזר שיק, מבלי שתהיה לה אפשרות לערער על החלטתו. האנשים מעדיפים לשתוק ולא לשתף פעולה עם החקירה. אם היו בידינו תלונות חקירת הפרשה היתה הרבה יותר פשוטה".
  ממידע שהיה בידי המשטרה חשדו החוקרים כי החתונות בוצעו בבתים שונים בישוב. "במהלך החקירה מצאנו בבתים קלטות וידאו של החתונות, וכן תמונות, מסמכים וכתובות", הוסיף סנ"צ כהן.
  במהלך החקירה נעצר אחד המארגנים הראשיים של החתונות, משה זילבר, תושב המושבה בן 30. מעצרו הוארך בשלושה ימים, ועד כה הוא מסרב לשתף פעולה עם חוקריו.
  הרבנות הראשית לישראל דנה בסוגיה זו לפני למעלה משנה והזהירה של הרב שיק לבל יעשו מעשים כאלה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נישואי קטינים מנוגדים לחוקי מדינת ישראל
  מומלצים