שתף קטע נבחר

עמותת "המקור" החלה לפעול

העמותה הישראלית הפועלת לקידום הקוד הפתוח ומערכת ההפעלה לינוקס בישראל, הכריזה באופן רשמי על התחלת פעילות

"המקור - עמותה ישראלית לתוכנה חופשית ולקוד-מקור פתוח" מכריזה על תחילת פעילותה. העמותה החדשה נרשמה אצל רשם העמותות בראשית ינואר, 2003, וכעת היא מודיעה על השלמת שלב ההקמה התחלת הפעילות וקבלת חברים חדשים. לוועד העמותה נבחרו דורון אופק, מולי בן-יהודה, גלעד בן-יוסף, כתריאל טראום ושחר שמש, פעילים מוכרים בתחום התוכנה החופשית בארץ.
המטרות המוצהרות של העמותה הן לקדם את השימוש בתוכנות קוד פתוח ותוכנה חופשית בשוק העסקי והממשלתי בישראל ולעודד הסבת תוכנות קיימות לעברית ולערבית.
בין המטרות המיידיות שיפור התמיכה בעברית של מערכת ההפעלה "לינוקס", במטרה לאפשר שימוש מלא במערכת זו בסביבה ביתית ושולחנית בעברית מלאה, ייצוג רשמי לתוכנות החופשיות והפתוחות באירועים ודיונים, הגברת המודעות לתוכנות החופשיות ולאיכותן ועידוד השימוש בתוכנות חופשיות ופתוחות קוד ככלי לצימצום הפער הדיגיטלי בישראל ובעולם.
חברי העמותה מצהירים כי הם אנשים פרטיים הפועלים ללא תמורה. אמנם, בהקמת העמותה מעורבים פעילי קוד פתוח, שחלקם עובדים בחברות מסחריות מוכרות, אך לטענתם, "כל האנשים העוסקים בעמותה, בהם חברי הוועד המנהל, עורך הדין המטפל בעניינינו ואף אחרון הפעילים עושים זאת ללא תמורה כספית. העמותה אינה מעסיקה ואינה משלמת לאף בעל מקצוע עבור שום שירות, ואין מרוויח כלכלי ישיר מהקמתה".
בעוד העמותה מקווה לשיתוף פעולה פורה עם כל הגורמים העיסקיים הפועלים בשוק, הפעילים מצהירים כי האינטרס היחידי העומד לנגד עיניהם הוא קידום התוכנה החופשית. נוסף על כך, תקנון העמותה אוסר על הצטרפות של תאגידים וחברות כחברים בעמותה ומכילים סעיפים נוספים שנועדו למנוע מצב בו גוף כלכלי גדול משתלט על פעולותיה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקור - גוף חדש למען לינוקס בישראל
מומלצים