שתף קטע נבחר

שרשרת טעויות איפשרה לנועם פדרמן שיחרור ממעצר בית

תוקפו של הצו המנהלי המורה על מעצר הבית של נועם פדרמן, פעיל הימין הקיצוני, הסתיים. בפיקוד המרכז רצו להעביר אליו צו חדש, אך לא עשו זאת בזמן. פדרמן יצא מביתו לפני יומיים, המשטרה והצבא מתקשים לאתרו

כבר 48 שעות מסתובב פעיל הימין הקיצוני, נועם פדרמן, חופשי כיוון שמערכת הביטחון לא הצליחה להעביר אליו צו מעצר מינהלי מחודש, האוסר עליו לצאת מביתו. ביום שני השבוע פג תוקפו של הצו המינהלי שהוציא אלוף פיקוד המרכז, משה קפלינסקי, מלפני חצי שנה, שאסר את יציאתו מביתו שבישוב היהודי בחברון. הצו הוצא לאחר פרשת המחתרת היהודית החדשה, וכן לאור הפרות סדר של פדרמן.
תוקף הצו הסתיים ביום שני בחצות, אז היה צריך להיכנס לתוקפו צו מינהלי חדש שהוציא האלוף קפלינסקי. הצו היה אמור להגיע בלילה, אך בגלל טעות של מערכת הביטחון, לא הגיע הצו לביתו של פדרמן. פדרמן ניצל את ההזדמנות ויצא להשתטח על קברי צדיקים בצפון הארץ.
מאז מחפשים כוחות צבא ומשטרה את פדרמן ומנסים בכל דרך להעביר לו את הצו המינהלי החדש. בין היתר ניסו להעביר לו את הצו בפקס אך הוא לא היה בבית. גם בטלפון הנייד לא הצליחו לתפוס אותו.
אתמול הגיעה המשטרה בכוונה לתלות את הצו על דלת ביתו של פדרמן, אך בטעות נתלה צו אחר, בסיווג ביטחוני "מוגבל", על דלת שכנו של פדרמן.
מהמשטרה נמסר כי יש קשיים באיתור ביתו של פדרמן. עוד מוסיפים במשטרה כי "פדרמן התחמק בצורה שיטתית מגורמי אכיפת החוק ועשה הכל כדי להתחמק מקבלת הצו אבל הוא יימצא בסופו של דבר".
פעילי הימין הקיצוני אמרו בתגובה: "אם כך המערכת מתנהלת לגבי מתן צו נגד פדרמן, כשבמקום הצו מדביקים מסמך מסווג, סמוך לבית של פדרמן, מעניין אילו טעויות הם עושים עם המחבלים טעויות שלא מתגלות". עוד אומרים אנשי הימין הקיצוני כי "הצו המינהלי נובע מעודף מוטיבציה כלפי יהודים טובים. מן הראוי שאת המוטיבציה יפנו כלפי החמאס".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
פדרמן. ניצל הזדמנות להשתטח על קברי צדיקים
צילום גלי תיבון
צילום דובר צה"ל
האלוף קפלינסקי. שרשרת של טעויות מביכות
צילום דובר צה"ל
מומלצים