שתף קטע נבחר

מיקרוסופט תפסיק להציע "אינטרנט אקספלורר" למק

הנימוקים להחלטה: אין למיקרוסופט עדיפות בתחום הדפדפנים למקינטוש. אפל נהנית מגישה למערכת ההפעלה מק ולכן מציע למשתמשים תחליף מפתה יותר בדפדפן "ספארי"

מיקרוסופט מסרה ביום ו' כי לא תפתח עוד גירסאות של הדפדפן "אינטרנט אקספלורר" עבור מערכת המקינטוש של אפל. חברת התוכנה נימקה את ההחלטה בכך ש"ספארי", דפדפן האינטרנט של אפל הוא הבחירה הטבעית של משתמשי המקינטוש.
לבד משני עדכונים זניחים שצפויים בהמשך, גירסה 5 של אינטרנט אקספלורר היא הגירסה האחרונה הצפויה למקינטוש, אמרה ג'סיקה סאמרס, מנהלת היחידה העסקית של המקינטוש במיקרוסופט.
סאמרס מסרה כי אפל נמצאת בעמדה טובה יותר ממיקרוסופט לצורך פיתוח דפדפן עשיר יותר בתכונות, בזכות הגישה הבלבדית של אפל אל הקוד בבסיס מערכת ההפעלה מק. "'אפל' מפתחת מערכת הפעלה משלהם בעוד אנחנו כחברת תוכנה מצד שלישי, לא יכולים לגשת לקוד", אמר סאמרס.
דברים דומים נשמעו ביחס למיקרוסופט מצד חברות תוכנה חיצוניות, שטוענות כי הגישה של מיקרוסופט לקוד המקור של מערכת ההפעלה מהווה יתרון חשוב עבורה ומקשה עליהם בהתאמת מוצרים לסביבת Windows.
סאמרס הבהירה כי מיקרוסופט אינה נסוגה לחלוטין מסביבת המק וכי חברת התוכנה תמשיך לפתח תוכנות אחרות עבור מערכת הפעלה זו, כולל הגירסה הבאה של אופיס. "מערכת היחסים שלנו עם המק הדוקה כפי שהייתה", אמרה סאמרס, "אין בכך שום סימן לכך שאנחנו נסוגים מפיתוח מוצרים אחרים עבור מקינטוש".

צעד לא מפתיע

הצעד האחרון של מיקרוסופט אינו מפתיע במיוחד, אמר רוב הלם, מנהל המחקר ב- Directions on Microsoft, חברת מחקר עצמאית המתמחה במיקרוסופט. לדבריו, אינטרנט אקספלורר כבר נהנה משליטה של יותר מ-90 אחוז משוק הדפדפנים, ומיקרוסופט אינה זקוקה לחשיפה הנוספת בקרב משתמשי מקינטוש, המהווים כחמישה אחוזים ממשתמשי המחשבים ברחבי העולם. נוסף על כך, אפל מציעה חלופה עדיפה על פני אינטרנט אקספלורר עם "ספארי", מציין הלם.
הלם סבור כי מיקרוסופט מעריכה מחדש את השקעתה בסביבת המק, וחלק מההערכה הזו כרוכה בנסיגה מפיתוח מוצרים חינמיים כמו אינטרנט אקספלורר והמשך ההשקעה במוצרים בתשלום כמו סביבת האופיס.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפל. החלופה: ספארי ואחרים
אקספלורר. גירסה 5 תהיה האחרונה
מומלצים