שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ועדה חדשה תבחן אפשרות למיסוי קצבאות
  הממשלה אישרה את הצעת שר הרווחה אורלב שטוען כי מיסוי קצבאות במקום קיצוץ אחיד יאפשר לתת ביטוי לצדק החברתי; שרי שינוי מאיימים במשבר קואליציוני

  הממשלה אישרה היום (א') את הצעתו של שר הרווחה, זבולון אורלב, להקים ועדה שתדון באפשרות להטיל מס על קצבת ילדים ועל קצבת זקנה למי שהכנסתו גבוהה יחסית.
  אורלב אמר בישיבת הממשלה, כי הקיצוץ בקצבאות הילדים, בסך 2.6 מיליארד שקל, לא היה צודק מאחר והיה רגרסיבי, ולא עשה אבחנה בין מי שיש להם לבין מי שאין להם. "המס הזה יכול להוות חלופה לדרישה לקיצוץ אחיד בקצבאות, והחלטה כזאת תאפשר לתת ביטוי לצדק החברתי", אמר אורלב.
  בהצעה להקים את הוועדה תמכו ראש הממשלה ויתר השרים פרט לחמשת שרי שינוי שאף איימו במשבר קואליציוני אם תתקבל ההצעה.
  אורלב אמר ל-ynet, כי העשירים לא זקוקים לקצבאות הללו, וכי המצב הקיים, שבו מבקשים קיצוץ אחיד, הוא בגדר עיוות. לדבריו, ההחלטה להקים ועדה שתדון בהצעה היא ניצחון חברתי גדול. בתגובה להתנגדותם החריפה של שרי שינוי, שטענו כי מדובר בפגיעה במעמד הביניים, אמר אורלב: "לא מדובר בפגיעה במעמד הביניים, אלא בעשירון העליון".

  נציגי 3 משרדים והביטוח הלאומי

  ההחלטה קובעת כי שר האוצר ושר הרווחה ימנו צוות משותף בהשתתפות נציגי משרד האוצר (אגף התקציבים ונציבות מס-הכנסה), משרד הרווחה, משרד המשפטים והמוסד לביטוח לאומי. "הצוות יבחן את נושא מיסוי הקצבאות המשולמות על ידיי המוסד לביטוח לאומי והצעות חלופיות, תוך בחינת כלל ההיבטים הטמונים בכך, לרבות החסכון התקציבי, שינויי החקיקה הנדרשים, אפשרויות הביצוע וזמני ההיערכות הדרושים. הצוות יגיש המלצותיו לממשלה בתוך 180 יום".

  פורז: אמליץ לחבריי לפרוש

  שר הפנים, אברהם פורז, אמר בתגובה להצעתו של אורלב: "אם ימוסו קצבאות ילדים וזקנה אמליץ לחברי בשינוי לפרוש מהממשלה". לדבריו, "נטל המס המוטל על שכבות הביניים הוא כבד מנשוא, ולא ניתן להגדילו עוד. לא ייתכן שכל פתרון כלכלי יבוא על חשבון העלאת מסים לשכבות הביניים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אטילה שומפלבי
  אורלב: ניצחון חברתי גדול
  צילום: אטילה שומפלבי
  פורז: נטל המס הוא כבד מנשוא
  מומלצים