שתף קטע נבחר

הצופה מאיים לתבוע את הייד פארק בגלל תצלומי עירום

בעקבות התביעה שהגישו החודש מקורבי הרב עובדיה יוסף נגד אתר הפורומים "הייד פארק", גם עיתון הצופה מאיים לתבוע את האתר, בגלל תצלומים של נשים עירומות בהם כיכב העיתון

היומון הדתי "הצופה" מאיים להגיש תביעה נגד אתר הפורומים "הייד פארק" בגלל תצלומים של נשים עירומות בהם "כיכב" העיתון.
האתר, הקרוי על שם הפארק הלונדוני המפורסם, מאפשר לכל אדם להקים פורום בנושא מסוים, מבלי שיזדקק לאישור מבעל האתר או כל גורם אחר. עיתון "הצופה" טוען במכתב ששיגר השבוע לבעלי "הייד פארק", ארנון שטלריד וזיו ינוס, כי באחד הפורומים, "תמונות הגולשות ובני זוגן בלבד", המוקדש לתצלומי עירום, פורסמו בחודשים האחרונים תצלומים של נשים עירומות המחזיקות את העיתון. תצלומים כאלה משמשים לרוב להוכחת האותנטיות של התצלום ועדות לכך שמדובר בעירום ישראלי.
באחת התמונות נראית בחורה עירומה השוכבת על מיטה ובידה עותק של העיתון. בתצלום אחר מופיעה אשה בחזיה ובתחתונים במטבח, כאשר בשקית הזבל השחורה שתלויה לידה אפשר להבחין במאמץ רב בעותק של "הצופה".
"כבעלי האתר, אנו רואים בכם אחראים לפרסומים אלה. אחריות זו נובעת מהיותכם בעלי השליטה על המתפרסם בו", נכתב במכתב עליו חתום גונן גינת, העורך הראשי של הצופה, "יצוין כי חלק מהתמונות הועלו לאתר על ידי מנהל הפורום בעצמו. בנסיבות האלה, מדובר בפגיעה קשה בשמו הטוב של הצופה, בבעליו, בעורכיו, בעובדיו, ובקוראיו, ונזק זה הינו רב ביותר. זו גם פגיעה בתדמיתו של העיתון, במוניטין שלו, בין היתר בהיותו מוכר בציבור כ'עיתון דתי'".
כדי להקטין את הנזק הקשה שנגרם לעיתון, לטענת גונן, הוא דורש מבעלי האתר להסיר את התמונות המדוברות באופן מיידי, ולהודיע לעיתון בכתב תוך 32 שעות. "אנו מדגישים כי איננו סבורים כי מתפקידנו לסרוק את האתר שלכם ולחפש בו פרסומים פוגעים נוספים, במידה וישנם", הוא כותב, "וזאת, במיוחד בהתחשב באופיים של התכנים המצויים באתר זה.
"כבעלי האתר אנו רואים בכם את האחראים לכל פרסום בו הנוגע ל'הצופה'. במידה ופרסומים אלה או הדומים להם ימשיכו להופיע באתרכם, או שיופיעו פרסומים אחרים הפוגעים ב'הצופה'...אנחנו שומרים לעצמנו את הזכות לפעול בכל אמצעי חוקי". גינת סירב לבקשת ynet להגיב על המכתב.
המכתב של הצופה נשלח בעקבות תביעת לשון הרע שהגישו מקורבי הרב עובדיה יוסף נגד "הייד פארק" מוקדם יותר החודש. התובעים טוענים כי בעלי האתר אחראים לפרסום עלילות שווא על ידי גולשים באתר, שהשפילו אותם ברבים.

האם אסור לקרוא בעירום?

עורכי הדין אביב אילון ויואב רונקין ממשרד אילון, אגרט ושות', המתמחים בדיני אינטרנט ומחשבים ומייצגים את "הייד פארק", דוחים במכתב תגובה את טענות הצופה לפגיעה קשה בשמו הטוב וכותבים כי הגבלת חירות חופש הביטוי תוצדק רק בנסיבות בהן אינטרסים כבדי משקל מצדיקים זאת, שאינם מתקיימים במקרה זה.
"האם בכוונתכם שהפגיעה ב'הצופה' נגרמה מכך שאשה מעלעלת בדפיו או שהעיתון אינו מיועד לקריאה בעירום?", כותבים הפרקליטים, "או לחילופין, הנהלת הצופה אינה מתנגדת לעשייה כלשהי בעותקי העיתון כמו עטיפת דגים, ניקוי חלונות, קריאה בעירום וכו' כל עוד אין הדבר מונצח לעולמי עד...נוסף על כך, האם עצם קיומו של העיתון בשקית האשפה גרם ל'פגיעה החמורה' או הימצאותו בנוכחותה של גברת עירומה למחצה?".
עורכי הדין טוענים בשם בעלי הייד פארק כי התמונות לא פוגעות קשות ברגשות הציבור הדתי ודוחים את דרישת העיתון לפקח על המידע המתפרסם באתר מסביב לשעון בחיפוש אחר תמונות עירום הכוללות את 'הצופה', התנהגות אשר מקובלת רק בדיקטטורות, לטענתם. הייד פארק הודיע על הסרת שתי התמונות והתחייב להסיר מהאתר בעתיד כל תצלום או מידע בעייתי, בהתאם להוכחות שיציג הצופה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים